Samsun Büyükşehir Belediyesinde yolsuzluklar ayyuka çıktı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesinde yolsuzluklar ayyuka çıktı
09.11.2017 15:34:36

 

Samsun Büyükşehir Belediyesinde yolsuzluklar ayyuka çıktı

Samsun’dan kıbrıs’a DVD yolsuzluğu!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde meydana gelen yolsuzluklar sosyal medyanın ilgi merkezi haline geldi.

Sosyal Medya hesabından “her gün bir yolsuzluğunu yazacağım” diyerek paylaşılan bilgi ve belgeler Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin büyüklü küçüklü herkes tarafından nasıl tırtıklandığı gerçeğini gözler önüne seriyor.

İşte o yolsuzluk iddialarından birisi;

SAMSUN’DAN KKTC’YE GİDEN DVD’LER!

KKTC İskele Halk Dansları Topluluğuna verilmek üzere 1000 Adet “Geleneksel Kıbrıs Türk Halk Şarkıları” DVD’si çoğaltılmış ve Büyükşehir Belediyesi Basın biriminin hesabına yazılarak teslim edilmiştir.

Yapılan DVD’ler S. Büyükşehir Belediyesi Basın bölümü cari hesabına 28.07.2015 tarihinde 1000 adet üstü baskılı ve yazılı DVD olarak işlenmiştir.

Bu tarihten kısa bir süre önce yine aynı yerde KKTC Kıbrıs İskele Festivali için çok sayıda plaket yaptırılıp aynı şekilde Büyükşehir Belediyesi Basın hesabına yazılmıştır.

Yapılan plaketler Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın bölümü cari hesabına 01.07.2015 tarihinde 25 adet plaket olarak işlenmiştir.

Aynı şekilde daha geçen ay çok sayıda kristal plaket yaptırarak yine büyükşehir basın hesabına işlenmiş ve KKTC’ye gönderildi

Kanunen yasak olmasına rağmen çoğaltılan 1000 adet DVD’nin bedeli 5000 TL ve genelgede açık olarak belirtilmesine rağmen yaptırılıp hediye edilmesi için verilen plaketlerin maliyeti hangi Başkanlık oluru ya da meclis kararına göre Büyükşehir Belediyesi Basın Giderlerine işlenmiştir?

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığının 2015/16 Genelgesinde “Başbakan ve Bakanların Uğurlanma ve Karşılanmaları, Seyahatler ve Hediye Uygulaması” başlığı adı altında kamu giderlerinin azaltılmasına yönelik özellikle plaket ve hediyelerin kaldırılması yönündeki genelge tüm kamu kurumlarına duyurulmuştur.

İddiaya göre bu DVD’leri düzenli olarak göndererek Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın Birimi hesabına yazdıran Samsun Büyükşehir Belediyesi üst düzey idarecisi sahip olduğu özel kafeteryasının bütün işlerini de aynı şekilde yaptırarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın Birimine yazdırıyor.

​Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Medya KKTC DVD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert