Samsun Büyükşehir'de tarihi gün
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir'de tarihi gün
28.11.2018 09:51:01

 

Samsun Büyükşehir'de tarihi gün

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 2 bini aşkın işçi için yarın 'toplu sözleşme imza töreni' düzenlenecek. Başkan Zihni Şahin, "İlk toplu sözleşmeyi gerçekleştirecek olmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz" dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yarın ilk kez 'toplu sözleşme' heyecanı yaşanacak. Yarın 2 bini aşkın Büyükşehir çalışanı için toplu sözleşme imza töreni düzenleniyor. Belediye Başkanı Zihni Şahin, "İşçi kardeşlerimin ilk toplu sözleşmesini imzalamayı bize nasip eden rabbime sonsuz şükürler olsun. Heyecanlıyız, gururluyuz" dedi.

2 BİN 100 İŞÇİ İÇİN BAYRAM HAVASI

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 2 bin 100 işçi için yarın saat 16.00'da, Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda Toplu Sözleşmesi İmza Töreni düzenlenecek. Toplu sözleşme, belediye çalışanları için adeta bayram havası yaşatırken Başkan Zihni Şahin, konuyla ilgili bir mesaj yayımladı.

GÖNÜLLERİ FETHEDEN HİZMET BELEDİYECİLİĞİ

Tüm Samsunluları, belediye personelini ve mesai arkadaşlarını toplu sözleşme törenine davet eden Başkan Zihni Şahin, mesajında, "İşçi kardeşlerimin ilk toplu sözleşmesini imzalamayı nasip eden yüce Rabbime sonsuz şükürler ediyor, hayırlı olmasını diliyorum. Görevimizi gönülden gönül ve hizmet  belediyeciliği anlayımızla yapmaya devam ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

'HELALİNDEN KAZANAN KARŞILIĞINI ALIR...'

Çalışanın, emek verenin yanında olmayı daima ilke edindiklerini de ifade eden Başkan Zihni Şahin, "Çalışanın, hak edenin emeğinin karşılığını vermeyi emreden bir dinin mensuplarıyız. Halkımıza hizmet yolunda gece gündüz demeden çalışan her bir personelimiz, helal kazancı da hak etmiş demektir. Helalinden kazanan işçimize, çalışanımıza karşılığını vermek de bizim boynumuzun borcudur. Çalışanlarımız sorumluluklarını ne kadar yerine getirirse bundan böyle de karşılığını alacaktır" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi toplu sözleşme Zihni Şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER