Samsun Büyükşehir'in Amazon heykeline Tepkiler Bitmek Bilmiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir'in Amazon heykeline Tepkiler Bitmek Bilmiyor!
14.04.2018 13:03:56

 

Samsun Büyükşehir'in Amazon heykeline Tepkiler Bitmek Bilmiyor!

Samsun’da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi, Akasyamhaber’in ‘Ucube Amazon Heykelin Yıkılsın’ imza kampanyasını manşetine taşıdı.

Kampanyayı, ‘Samsun Büyükşehir'in Amazon Heykeline Tepkiler Bitmek Bilmiyor’ manşetine taşıyan Hedef Halk Gazetesi, Memur Sen Başkanı Nejdet Güneysu ve SAGEM Başkanı Kürşat Gündoğdu’nun görüşlerine de yer verdiği haberinde şöyle dedi;

Samsun'da Amazon heykeline ve heykelin dibine konulan Türk bayrağına tepki gösteren Memur Sen Şube Başkanı Güneysu ve SAGEM Başkanı Gündoğdu "Bu Türk milletine ve bayrağına yapılmış bir hakarettir. Kabul edilemez "dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Batı Park yerleşkesinde hayata geçirdiği Amazon Köyü içinde yer alan ve çevresinde aslanların bulunduğu Amazon Heykeli'ne ve heykelin dibine yerleştirilen Türk bayrağına tepkiler bitmek bilmiyor.

Amazon heykelinin ve dibindeki Türk bayrağının kaldırılmasını talep eden vatandaşlar, internette imza kampanyası platformu olan change.org'taki kampanyaya yoğun ilgi gösterirken, Memur Sen Samsun Şube Başkanı Necdet Güneysu ve Samsun Gelişim Derneği (SAGEM) Başkanı Kürşat Gündoğdu, tepki göstererek heykel ve Türk bayrağının kaldırılmasını talep etti.

Türk bayrağına yapılan hakareti Türk milletinin asla affetmeyeceğinin altını çizen Memur Sen Şube Başkanı Güneysu, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bu hatadan bir an önce dönmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın yurt dışı toplantılarda her seferinde Türk Bayrağını yerden alıp katlayarak hürmetle cebine koymasının ne anlama geldiğini bir kez düşünülmesi gerekmektedir. Bir milletin tarihiyle oynamak bir belediyenin yapacağı bir şey değildir. Memur Sen olarak Amazon heykelinin Samsun’a yakışmadığını ve Türk tarihiyle alakası olmadığını, gelecek nesillere bırakacağımız tarihi ve kültürel mirasın bu olmadığını belirtmek istiyoruz. Bu yanlış bir an önce dönülmesi için gereken adımın atılmasını bekliyoruz. Bir masaldan kültürel ve tarihi değer çıkmayacağının da altını çiziyorum. Çıksa bile bunun yeri ne Samsun’dur ne de Terme’dir. Samsun’un karar alıcılarının yarın tarih önünde yargılanmamaları için Türk tarihini bu kadar basite almamalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

UCUBE AMAZON HEYKELİ YIKILMALI

SAGEM Başkanı Kürşat Gündoğdu, Samsun’da Amazon heykelinin ayaklarına altına serilen Türk Bayrağı resmine tepki göstererek, “Böyle bir şey kabul edilebilir değildir. Samsun’da milli ve manevi değerlerimiz ile uzaktan yakından alakası olmayan bir Amazon Kadın heykelinin hangi akla ve mantığa hizmet için dikildiğinin de anlaşılması mümkün değildir. SAGEM olarak biz yıllardır bu yanlış yoldan dönülmesi için mücadele ediyoruz. İmza kampanyası mücadelemizin devamı bakımından almalıdır. Ucube Amazon Heykeli yıkılmalı ve Samsun gibi Milli Mücadelenin Başkenti olan bir ilde Türk Bayrağına yapılan bu hakaretten de bir an önce geri dönülmelidir” diye konuştu.

Amazon heykelinin ve dibindeki Türk bayrağının kaldırılmasını talep eden vatandaşlar, internette imza kampanyası platformu olan change.org'taki kampanyaya yoğun ilgi gösteriyor.

Hedef Halk – Zekeriya Fırat

KAMPANYAYA DESTEK VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Amazon heykeli Samsun Samsun Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER