Samsun Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğü’nde bir garip olay
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğü’nde bir garip olay
05.07.2019 10:03:05

 

Samsun Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğü’nde bir garip olay

Samsun Valiliği tarafından inceleme raporunda personel iletişimi zayıf ve disiplin hükümlerini uygulamasını bilmediği belirtilen Samsun Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Galip Baykal bir garip olaya daha imza attı.

Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Galip Baykal, Veteriner Hekim Özer Okuyucu hakkında amirine saygısız davrandığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Buna istinaden Canik Kaymakamlığınca Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Galip Baykal soruşturmacı tayin edildi.

Ali Galip Baykan şikayetçi olduğu hususta Veteriner Hekim Özer Okuyucu’nun savunmasını aldı.

Alınan savunmaya istinaden Canik Kaymakamı ilgili personele KINAMA cezası uygulanmasına karar verdi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 125. Maddesi gereğince Bir kişinin hem şikayetçi hem de soruşturmacı olamayacağı ihsası rey oluşacağı için soruşturmacı görevinden el çekmesi gerekirken hem şikayetçi hem de soruşturmacı olarak söz konusu personele uygun gördüğü cezayı vermiş oldu.

Samsun Valiliğince 11.01.2017 tarihli ÖN İNCELEME Raporu’nda, personel ile iletişimi zayıf olduğu ve personele disiplin hükümlerinin uygulanması açısından yeterli bilgiye sahip olmadığı belirtilen Galip Baykal’ın bu rapor ortada iken nasıl böyle bir uygulamanın yapıldığı merak konusu oldu.

Galip Baykal Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Dipnot     0000-00-00 Kurumun adı Tarım ve Orman Müdürlüğü olacaktı.
Kübra     0000-00-00 Samsun bürokratlarını takibe davet ediyoruz!
Musti     2019-07-05 Bir taraftan hem şikayetçi hem de "son savunmayı" alan bir İlçe Müdürü. Takiben Kaymakam tarafından verilen kınama cezası. Öte yandan personel ile iletişimi zayıf ve disiplin soruşturmalarında yetersiz olduğu bildirilen kişi de bu ilçe müdürü. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu. Bu ceza valilikten döner. İlçe Müdürü hakkında da soruşturma açılmalı ve bu eyleminden ötürü cezalandırılmalıdır. Nokta
Hakkı     2019-07-05 Samsun un bürokratları bir harika. 5 yıldır doğru dürüst bir icraatı başarısı olmadan görevde kalmaya devam edenler bile var.
GALERİLER
Advert