Samsun Cezaevi’ndeki FETÖCÜ’ler Çıkmak için siyası baskı yapıyorlar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Cezaevi’ndeki FETÖCÜ’ler Çıkmak için siyası baskı yapıyorlar!
19.12.2016 10:19:23

 

Samsun Cezaevi’ndeki FETÖCÜ’ler Çıkmak için siyası baskı yapıyorlar!

​Samsun Cezaevi’nde tutuklu bulunan FETÖ/PDY tutuklularının dışarıya çıkabilmek için siyasi baskı ve doktorları tehdit de dahil olmak üzere her yolu denedikleri öğrenildi.

Samsun Haber - 15 Temmuz FETÖ/PDY başarısız darbe girişiminin ardından Samsun’da yapılan operasyonlar ile cezaevine konulan Samsunlu FETÖCÜ’lerden haber var.

Samsun Cezaevi’nde yatmakta olan işadamı Ersin Y. İle öğretim görevlisi eski rektör Yunus B.’nin morallerinin çok yüksek olduğu ve her an dışarıya çıkmak için çantalarını hazır tuttukları gelen duyumlar arasında.

İşadamı Ersin Y.’nin, dışarıya çıkabilmek için AK Partilere çok sıkı baskılar yaptığı baskı çalışmalarının başta ailesi olmak üzere, Çarşamba lobisi ve AK Parti il yönetiminden bazı kişiler tarafından yürütüldüğü de belirtiliyor.

DUA VE AĞLAMA SEANSLARI

Samsun Cezaevinde koğuşlarda gizli olarak ağlama ve dua saatleri yapıldığı, her koğuşun kendi ezanını kendilerinin ayrı ayrı okudukları da kaydediliyor.

Herkesin sakin ve dışarı çıkmak için zaman beklerken işadamı Vedat D.’nin çok agresif olduğu, Avukat Cem Ş.’nin ise “bizi neden çıkarmıyorlar. Hepsinden hesap soracağım” dediği ve koğuştakilerin Cem Ş.’nin kendilerini dışarı çıkartacağına inançlarının tam olduğu öğrenildi.

İşadamı Ersin Y.’nin 3 hafta önce bir perşembe günü Cezaevi 1. Müdürü ve Savcının izni ve bilgisi olmadan doktorun inisiyatifiyle Eğitim Araştırma Hastanesine rapor alması için kalp rahatsızlığı nedeniyle götürüldüğü fakat Kardiyolog tarafından istediği raporun verilmeyerek geri gönderildiği de gelen bilgiler arasında.

Doktorun vereceği rapor ile heyete çıkmayı hesaplayan işadamının heyet raporuyla tutuksuz yargılanmak üzere dışarı çıkabileceği iddia ediliyor.

KİM BU HAKİME HANIM

İşadamının rapor alamamasına çok sinirlenen bir hakimenin hastaneyi arayarak fırça attığı ve “nasıl vermezsiniz raporu” diyerek baskı yaptığı gelen iddialar arasında.

Öte yandan cezaevindeki bazı üst düzey yöneticilerin FETÖ’cülerden korktuğu için bazı durumlarda çekingen davrandıkları ve FETÖCÜ’lerin her talebini karşılamaya çalıştıkları da gelen bilgiler arasında.

 

fetö Samsun Samsun Cezaevi’
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert