Samsun CHP’de kafalar iyice karışık
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun CHP’de kafalar iyice karışık
10.04.2018 10:45:20

 

Samsun CHP’de kafalar iyice karışık

Samsun Büyükşehir Belediye 2017 yılı Denetim Raporu'na göre Büyükşehir Belediyesi'nin toplam borcu 1 milyar 374 milyon lira olarak açıklandı.

CHP'Lİ ÜYELER: YILMAZ, HİZMET AŞIĞI!

Meclisin CHP'li üyesi Mustafa Tüfek ile Denetim Komisyonu'nun yine CHP'li üyesi Hatice Sönmez Güneş'in Yusuf Ziya Yılmaz'a ve Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti.

Diğer yandan CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin denetim ve faaliyet raporu hakkındaki konuşmasında her zaman olduğu gibi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir borç batağında olduğunu belirterek Yusuf Ziya Yılmazı ağır bir dille eleştirdi.

Tufan Akcagöz, ‘Bu kadar borç, akıl işi mi?’ diye sorarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, 1,4 milyar TL. borçlu olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

Akçagöz, “Türkiye’de tek Büyükşehir Belediyesi biz olmadığımıza göre, diğerleriyle mukayese yaptığımızda acı tablo da ortaya çıkıyor. İyi belediyecilik, çok borçlanarak çok hizmet yapmak değildir. Samsun, bu kötü yönetim sayesinde borç batağındadır. Kendileri bırakıp gidecekler ama biz Samsunlular olarak bu borçları ödemeye devam edeceğiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi, borçlanma rekoru kırmış ve 81 ilin arasında ilk beşe girmiş. Bu tablo, Samsun’un iyi yönetilmediğini gösteriyor ki, faaliyet ve denetleme raporu ile de bu gerçek ortaya çıkmıştır.” dedi.

          Samsun’un, borç ve faiz batağında olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “Rakamlar, gerçekleri ortaya koyuyor. 2013 yılında 12 Milyon lira faiz ödüyorken, şimdi bu oran 50 Milyon lirayı geçmiş. Samsun Büyükşehir Belediyesi, adeta paçayı tefeciye kaptırmış gibi. Piyasa borcu, 3-4 senede 40 Milyon liradan 200 Milyon liraya fırlamış. Tam beş katı artmış. Çılgınca, hoyratça bir artış görülüyor. Samsun halkı için söylüyorum, Allah bize acısın. Bu kadar borcun içinde Belediye tutmuş, Van’a hizmet götürmüş. Şaka gibi. Bu kadar borç, hizmet aşkı ile açıklanamaz. Hizmeti yine yap ama makul bir planlama ile yap. Gelir gider dengeleri, tepetaklak. Yusuf Ziya beyin, gider ayak Samsun’u düşürdüğü durum, içler acısı. Hizmet aşkını görmek istiyorlarsa, sosyal demokrat belediyelere lütfen baksınlar. Hem bu kadar borçlu değiller, hem de vatandaş hizmetten memnun. Samsun, talihsiz bir dönemden geçiyor. Bu talihsiz dönemi atlattığımızda, Samsun’u yeniden sosyal demokrat belediyecilikle buluşturduğumuzda, herkes rahat bir nefes alacak.” diye konuştu.

 

CHP Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Tufan Akcagöz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert