Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından Kamuoyuna duyuru!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından Kamuoyuna duyuru!
27.02.2018 09:09:58

 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından Kamuoyuna duyuru!

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada 3 aylık ve 2 yaşında çocuklarıyla gözaltına alınan ve bebeklerin annesi tarafından emzirilmesine müsaade edilmediğine yönelik yapılan paylaşımlar hakkında bir açıklama yaptı.

Açıklamada, 23 Şubat 2018 tarihi itibariyle bazı sosyal medya hesaplarından "KHK ile ihraç olunan fetö şüphelileri M.Ç ve eşi B.Ç’nin yanlarında 3 aylık ve 2 yaşında çocukları olduğu halde gözaltına alındıkları, çocuğun annesi tarafından emzirilmesine müsaade edilmediği” şeklinde yapılan paylaşımlar ile ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur” denilerek şöyle devam edildi;

“Söz konusu haberde adları geçen şüpheli M.Ç. ile eşi B.Ç'nin FETÖ/PDY terör örgütünün gizli haberleşme programı olan bylock kullanıcısı oldukları, B.Ç’nin ayrıca örgüt içerisinde abla olarak görev yaptığının tespit edilmesi üzerine Silahlı Terör Örgütü Üyeliğinden yürütülen soruşturmada, ifadeden kaçmaları ve uzun zamandır kendilerine ulaşılamaması nedeniyle haklarında yakalama kararı çıkartılmıştır.

22 Şubat 2018 günü M.Ç. ve eşi B.Ç. yakalanıp gözaltına alınarak yanlarında bulunan çocukları aynı gün yakın akrabalarına teslim edilmiştir. Çocukların gözaltına alınmaları gibi bir durum söz konusu değildir. Yakalama sırasında şüpheli B.Ç’nin üzerinde sahte kimlik ele geçirilmiştir. Gözaltına alındıkları andan itibaren anneye bağımlı çocuk için muntazaman emzirme imkanı sağlanmış, bunun için Samsun Emniyet Müdürlüğü binasında modern şartlarda hazırlanmış odalar kullandırılmıştır.

Çocukların ihtiyaçları için sık aralıklarla annelerinin yanına getirilmelerine imkan tanınmış, herhangi bir mağduriyet yaşanmasına fırsat verilmemiştir.

Şüphelilerin ifade alma ve diğer adli işlemleri hızlı şekilde yürütülmekte olup, işlemler tamamlandığında şüpheliler yasal sürede yetkili hakim huzuruna çıkarılacaklardır.

Bu açıklamalar dışındaki haber, yorum ve algı oluşturmaya yönelik değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ bylock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert