Samsun Dev Gross Market Pet sularını güneşin altından kaldırdı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Dev Gross Market Pet sularını güneşin altından kaldırdı!
15.11.2017 08:58:04

 

Samsun Dev Gross Market Pet sularını güneşin altından kaldırdı!

Samsun Dev Gross Market yaz boyunca sattığı pet su kolilerini güneşin altında stokluyor haberimizin ardından marketin su kolilerini açık havadan kaldırarak kapalı mekânda muhafaza etmeye başladığı gözlendi.

Geceli gündüzlü açık havada ve güneşin altında bekletilen suların bu şekilde stoklanması açık hava ve güneş ışığına maruz kalması sağlık açısından tehlikeli olduğunu belirten haberimiz etkisini gösterdi.

Bilindiği gibi yaz aylarında plastik şişe veya kaplarda satılan sular ve diğer içeceklerin güneş altında uzun süre kaldıklarında yarattıkları mühim ve tehlikeli sağlık sıkıntıları oluşturuyor.

KİMYASAL-YAPAY ÖSTROJEN OLUŞUYOR

Polikarbonat plastik şişeler ve diğer kaplar veya damacanalar uzun süre güneşte kaldıklarında aşırı ısınma nedeniyle yapılarındaki bisfenol-A (BPA) maddesini içlerinde bulunan suya, sodaya ya da meyve suyuna karıştırıyorlar.

BPA tehlikeli, en azından riskli sayılan bir kimyasal. Hormon benzeri etkilerinin olduğu, kimyasal-yapay östrojenlerden biri sayıldığı biliniyor.

Uzmanlar gün boyu açık havada ve direk güneşin altında beklemiş ve içine BPA karışma ihtimali çoğalmış içeceklerin satın alınmaması konusunda vatandaşları uyarıyor.

Samsun Dev Gross Market güneş ışığı meyve suyu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ziya KUL     2017-11-15 Sular dışarıdayken yayınladığınız haberin fotosu gündüz çekilmişti.Şimdiki haberin fotosunu market kapanırken mi çektiniz?Siz milleti kendiniz gibi mal mı sanıyorsunuz ki reklam alamadığınız firmalara yönelik böyle tehdit kokan haberler yapıyorsunuz?
GALERİLER
Advert