Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinden Rahat Nefes Alın Sempozyumu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinden Rahat Nefes Alın Sempozyumu
16.12.2016 16:25:08

 

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinden Rahat Nefes Alın Sempozyumu

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen “Rahat Nefes Alın Sempozyumu” yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Konferans Salonunda saat 13:30’da başlayan ve 2 oturum halinde gerçekleştirilen sempozyumda: Kronik Hava Yolları Hastalıkları (KOAH); Astım mıyız Değil miyiz? Çocuklarda Astım; Kronik Hava Yolu Hastalıklarında Depresyon / Anksiyete ve Yaklaşım / Sigara Bırakma Teknikleri konuları işlendi.

Her konuşmacının ardından katılımcılar ile soru cevap şeklinde seyreden Sempozyum da Göğüs Hastalıkları ile alakalı doğru ve yanlış bilinenler gün yüzüne çıkmış oldu.

Katılımcı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şevket Özkaya, “ Bazen öyle oluyor ki bizlerde hastalar ile beraber bazı hastalıkları öğreniyoruz. Tıbbın olağan üstü olarak adlandırdığı bazı durumlar bizleri halen şaşırtıyor. Hasta ve Doktor ilişkisinin ve doğru teşhisin önemi çok önemli” şeklinde dile getirdi.

Sempozyum da ayrıca Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tamer Kutlu tarafından Sağlık Çalışanlarının Sigara İçme Konusunda Tutum ve Davranışları üzerine yapılan çalışma da anlattı.

Sempozyum arasında katılımcıları bekleyen sergi ise oldukça dikkat çekti.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Konferans Salonunda gerçekleşen Sempozyuma 19 Mayıs Üniversitesi Göğüs Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Meftun Ünsal, Yrd. Doç. Dr. Aygül Güzel, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şevket Özkaya, OMÜ Başhekimi Prof. Dr. Recep Sancak, Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları Başhekimi Uzm. Dr. Tamer Kutlu ve Yrd. Doç. Aytül Karabekiroğlu’nun konuşmacı olarak yer aldı.

Gül Gülsüm GÜNDÜZ

 

​Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi sempozyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert