Advert
Samsun Esnafından Atayolu'na tepki!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Esnafından Atayolu'na tepki!
02.07.2017 11:09:32

 

Samsun Esnafından Atayolu'na tepki!

Samsun esnafının en yoğun olduğu cadde Unkapanı yolu, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin projesi içinde yer alan Ata yolu nedeniyle kaldırılacak.

Haberi duyan 500'e yakın esnaf birleşerek bu karar nedeniyle Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararını protesto etmeye hazırlanıyor.

Samsun esnafının en yoğun olduğu cadde Unkapanı yolu, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin projesi içinde yer alan Ata Yolu nedeniyle kaldırılacak. Haberi duyan 500'e yakın esnaf birleşerek bu karar nedeniyle Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararını protesto etmeye hazırlanıyor.

ESNAF GEÇİM DERDİNDE...

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında bitirilmesi planlanan Kurtuluş Yolu projesi kapsamında Ata Yolu'nun Unkapanı'ndan geçecek olması nedeniyle yol kapanacak. Yüzlerce esnafın ekmek parasını kazandığı ve her hafta sonu kurulan pazar nedeniye Samsun'un en aktif caddesi konumunda olan Unkapanı Yolu'nun kapanacağını öğrenen esnaf alınan bu karar ateş püskürdü.

BAŞKA GÜZERGAH MI YOK?

Esnafın zaten zor durumda olup, yaşam mücadelesi verdiğini bir de bu caddeden Atayolu'nun geçmesiyle birlikte bir çok esnafın kepenk kapatacağı görüşünde birleşen 500'e yakın esnaf birleşerek Pazartesi günü Saat 10'da büyükşehir belediyesi önünde protesto yapma kararı aldı. Ekmeğimizle kimse oynayamaz diyen esnaflar 'Bu karara sonuna kadar direneceğiz' dediler.

MEYDANNET

ATAYOLU Büyükşehir Belediyesi Ata Yolu Kurtuluş Yolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kenan     2017-07-03 yolun ortasına muhtarlık yapan zihniyet enafın ekmeğinimi takar?
GALERİLER
Advert
Advert