Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde İnanılmaz facia
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde İnanılmaz facia
27.10.2018 09:24:06

 

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde İnanılmaz facia

​Samsun Gazi Devlet Hastanesi ilginç bir hasta-doktor tartışmasına sahne oldu.

Hastaneden heyet raporu almaya giden 79 yaşındaki yaşlı kadını, doktorun mesaisinin bitmesine 10 dakika kaldığı gerekçesiyle muayene etmediği iddia edildi.

Duruma sinirlenen yaşlı kadın hekim hakkında şikayetçi oldu. Şikayet dilekçesinde ise "Doktor ellerini açıp, bana 'Tayyip'in uşakları' diye bağırdı." dedi.

İddialara göre, 26 Mart 2018 günü sabah mesaiyi saati başladıktan sonra 79 yaşındaki Şahsenem Beker kızıyla birlikte Gazi Devlet Hastanesine engelli raporu almak için gitti.

Yaşlı kadın saat 09.30 sıralarında kardiyoloji doktoru olan F.A.’nın odasına geldi. Ancak doktor yerinde yoktu.  Yaşlı kadın ve kızı diğer doktorlara kontrol olmaya gitti. Saat 10.30 tekrar servise gelen anne ve kıza doktorun sekreteri “Doktor Hanım henüz gelmedi” dedi.

Bir süre daha bekledikten sonra saat 11.45’de tekrar kontrol için kardiyoloji servisine giden Beker, doktorun yerinde olduğunu gördü. Ama bu kez de sekreter yaşlı kadına beklemesini söyledi. Şahsenem Beker kapıda beklerken başka bir hastanın içeriye alındığına şahitlik etti.

“TAYYİP SİZE BU HAKKI VERDİ DİYE…”

Ardından doktorun saat 11.50 gibi dışarıya çıkıp, “Tayyip size bu hakkı verdi diye ben yemek yemeyecek miyim?” diyerek sinirli bir şekilde gittiğini iddia etti.

İKİ GÜN SONRA YİNE GELDİLER

Bu sözlerin ardından evine döndüğünü anlatan yaşlı kadın 2 gün sonra tekrar doktorun kapısını çaldığını anlattı. Şeker, kalp, damar tıkanıklığı, kas hastası olduğunu söyleyen Beker,”Doktor bana ‘Seni muayene etmeme hakkım var. Ama muayene edeceğim. Tayyip’in uşakları’ dedi. Ardından da erkek güvenlik görevlisinin gözleri önünde elbiselerimin üst tarafını çıkarmamı istedi. İtiraz edecek oldum ama raporu almaya ihtiyacım olduğu için ses çıkarmadım. Elbiselerimi çıkardım. Öylesine beni muayene etti. Ve raporuda olumsuz yazdı” diye konuştu.

Şahsenem Beker,  Hastaneden çıktıktan sonra da polis merkezine giderek doktordan şikayetçi oldu. Yaşlı kadın doktor F.A.’yı Samsun Sağlık İl Müdürlüğüne de şikayet ettiğini söyledi.

Sözcü Gazetesi - İsmail AKDUMAN

Gazi Devlet Hastanesi heyet raporu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Dogrucu davut     0000-00-00 Bu dr hanimi taniyorum, hasta yatirmamak, hastanin sorumlulugunu almamak icin elinden geleni yapan bir doktor. Hastane yonetimine sesleniyorum bu doktorun aylik yatirdigi hasta sayisini bir incelesinler; rakamlar yalan söylemez...
Şinasi Noknikoglu     0000-00-00 Şimdi doktoru şikayet etse ,sıradan bir şikayet vakası olur idi , birisi kulağına Tayyip'in uşakları da dedi dersen doktoru öperler demiştir ... Neyse ..
buda vatandaş     0000-00-00 doktor olsan neyazar insan olman gerek ey ölümlü!
buda vatandaş     0000-00-00 daha beteri başına gelsin vatandaş.sende insansın öyleya
Vatandaş     0000-00-00 Maşaallah rapor alabilmek için herşeyi yapmış.alamayınca da çamur atıp iz bırakmaya çalışmış...
GALERİLER