Samsun Genç Saadet'ten Çarşamba Konferansları
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Genç Saadet'ten Çarşamba Konferansları
23.11.2017 15:40:59

 

Samsun Genç Saadet'ten Çarşamba Konferansları

Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Eğitim Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Çarşamba Konferansları’ serisi başladı.

Her Çarşamba günü halka açık olarak parti il binası konferans salonunda gerçekleştirilecek ‘Çarşamba Konferansları’ serisinin ilki Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Abdullah Altungeyik’in ‘Milli Görüş Niçin ve Nasıl?’ sunumuyla icra edildi. Konferanslar Serisiyle ilgili bilgi veren Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Eğitim Başkanı Ersin Baş, her hafta farklı konu ve hatiplerle gerçekleştirilecek konferanslardaki temel amaçlarının konferanslara iştirak edenlerin kazanımlar elde etmesini sağlamanın yanı sıra mensuplarının da kişisel gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN KİMYASI

Konuşmasına Milli Görüş’ün tanımı, misyon ve vizyonunu açıklayarak başlayan Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Abdullah Altungeyik, ‘’Milli Görüş iktidarında önce ahlak ve maneviyat esas alınmıştır. İkincil olarak Milli Görüş zihniyetinin kimyasını teşkil eden üç temel esas alınmıştır. Nedir bunlar; Maneviyatçı olmak, hakkı üstün tutmak ve nefis terbiyesini esas almak. Milli Görüş’çü iktidarın temel vasıfları budur. Ekonomi de, Milli Görüş’ün bariz vasfı Adil Düzen’i esas almış olmasıdır; öbürlerinin ise faizci kapitalist nizamı, yahudi nizamını, esas almış olmalarıdır. Bundan başka ekonomi de Milli Görüş’ün bariz vasfı milli, güçlü, süratli yaygın kalkınmayı esas almasıdır. Milli demek; fabrika yapan fabrika kuracaksın. Müstemleke tipi bir takım faaliyetlerle Türkiye’ye vakit kaybettirmeyeceksin demektir. Ben sağcıyım, solcuyum, liberalim bunların hepsi uydurma bir takım sözlerdir. Rahmetli Erbakan hocamız yıllarca bunları anlattı. İnsanlığa bunların saadet getirmeleri mümkün değildir. Kurtuluş Milli Görüş’dedir. Tarih boyunca bu millet hep başına gelen felaketlerden Milli Görüş ile kurtulmuştur. Diğerlerinin yaptığı işin kökü çürümüş ağacın yaprağını temizlemek, iyi etmek olduğunu söylerdi.’’dedi.

BİZİM MEDENİYETİMİZ DİĞERLERİNDEN ÜSTÜNDÜR

İslam dininin sosyal hayatın tam ortasında olduğunun altını çizen Altungeyik, ‘’İslam temeline dayanan bizim medeniyetimiz diğer medeniyetlerden üstündür. Güzelliklerin hepsi İslam’dadır. Mevcut sistemlerin güzel tarafları da İslam anlayışının tezahürleri olarak yine karşımıza çıkmaktadır. İslam her alanda söz sahibidir. Her alana müdahil olmuştur. Sosyal hayatın tam ortasındadır. Ticaretimizden, siyasetimize, siyasetimizden temizliğimize kadar kural ve kaideleri belirlenmiştir. Peygamber Efendimiz (SAV)’in ‘’Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’’ hadis-i şerifleri sosyal adaletin en güzel örneğidir. Yine ‘’Bir kimse kendisi için istemediğini kardeşi içinde istemedikçe tam iman etmiş olamaz’’ da Adil Düzene ne güzel örnektir.’’dedi.

Saadet Partisi Samsun Milli Görüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Samsunlu     0000-00-00 Haber içeriğine baktım değinilen konular güzel, katılım sağlamak faydalı olur
GALERİLER
Advert