Samsun Gülsan Sanayi Sitesi İmar Planına Durdurma Kararı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Gülsan Sanayi Sitesi İmar Planına Durdurma Kararı!
14.12.2016 09:14:58

 

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi İmar Planına Durdurma Kararı!

Samsun Büyükşehir Belediyesinin Canik ilçesi Gülsan Sanayi Sites'inde uygulamayı planladığı ve esnafların karşı çıktığı kentsel dönüşüm projesinin imar planının iptali için açılan davada, mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Samsun Haber - Samsun Büyükşehir Belediyesinin, Canik İlçesinde yer alan Gülsan Sanayi Sitesi'nde uygulamaya geçirdiği, bölgenin kentsel dönüşümünü öngören esnafın tepkisini çektiği için davalık olan imar planında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Samsun İkinci İdare Mahkemesine esnafların açtığı davada mahkeme, Büyükşehir Belediyesi nin 14.12.2015 tarihinde hayata geçirdiği imar planı teklifinde hukuka uyarlılık bulunmadığını tespit ederek, uyuşmazlığa işlemin taşınmazın sahibi olan davacının 'mülkiyet hakkını etkilemek suretiyle telafisi güç zararlara neden olacağı açıktır' ifadesini kullandı.

KARAR OYBİRLİĞİ İLE VERİLDİ

Mahkeme açıkladığı nedenlerle hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden 2577 sayılıı konunun 27. maddesi uyarınca taminat alınmaksızın, dava sonuna kadar yürütmesinin durdurulmasına, itiraz yolu açık olmak üzere 24 Kasım 2016 tarihinde oy birliği ile karar verdi.

Kaynak: Hedef Halk Gazetesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gülsan Sanayi Sitesi imar planı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert