Samsun İHH ve Sağlık Sen Yemenli çocuklar için bir araya geldi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İHH ve Sağlık Sen Yemenli çocuklar için bir araya geldi
05.01.2019 13:46:37

 

Samsun İHH ve Sağlık Sen Yemenli çocuklar için bir araya geldi

​Samsun İHH Kadın Kolları ve Sağlık Sen Kadın Komisyonu ‘Yemen’e Uzanan Kadın Eli’ sloganıyla harekete geçti.

Sağlık Sen Samsun Kadın Komisyonu ile Samsun İnsani Yardım Hareketi – İHH, Yemen’de aylardır süren savaş ve açlığı fark ettirmek için Atakum Yalı Kafede bir araya geldi.

Sağlık Sen Kadın Komisyonu ile Samsun İnsani Yardım Hareketi Kadın Kolları Yemen’de süren açlık, yoksulluğun had safhaya ulaştığını ve artık yardım malzemelerinin Yemen’e ulaştırılamadığını, bu konuda bilinç oluşturmak ve dikkat çekmek için böyle bir programın gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Samsun Sağlık Sen Kadın Komisyonu Başkanı Derya Gürgenyatağı da konuşmasında, “Savaş, yoksulluk, açlık onların tercihi değil.

Onlar bizim çocuklarımız kadar şanslı değiller. Bizlerden mesafelerce uzak olabilirler fakat kalbimiz kendi çocuklarımız gibi onlar için de atıyor. Çocuklar yaşadıkları aileyi, coğrafyayı seçemiyorlar” dedi.

Katılımcılara ve konuklara teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Derya Gürgenyatağı, Yemen’in, 2015 yılında ortaya çıkan iç karışıklıkların sonucu olarak büyük bir insani kriz ile karşı karşıya kaldığını, Yaklaşık 18 milyon 800 bin kişi insani yardım veya korumaya ihtiyaç duyarken; Yemen halkı, gıda yetersizliği ve sağlık sorunları nedeniyle hayatta kalma mücadelesi verdiğini ve çocuklarda yetersiz beslenme oranı, dünyadaki en yüksek oranlardan birisi olduğunu sözlerine ekledi.

MÜSLÜMAN KARDEŞİNE YARDIM ETMELİ

Yaklaşık 100 gönüllü kadının katıldığı kahvaltı programında konuşan Samsun İHH Kadın Kolları Başkanı Gülendam Ayçiçek ise konuşmasında, “dünyanın bir ucundaki aç ve yoksul insanlar için buradayız, çünkü bizler ümmet bilinci ile hareket eden insanlarız. Hz. Peygamberimiz, doğuda yaşan bir insan batıdakinin batıda yaşayan insan doğudakinin acısını yüreğinde hissetmediği sürece iman etmiş olamaz” diye konuştu.

Açıklamalarına “Yemendeki insanlara destek olmamız gerekiyor, Müslüman birbirine ve kardeşlerine yardım etmeli” şeklinde devam eden Ayçiçek sözlerini “Yemenin içinde hem bir çatışma ortamı hem de 7 yıldır uygulanan bir ambargo var. Bugüne kadar 85 milyon çocuk ölmüş. Son 2 yılda ise 14 milyon açlık sınırı mücadelesi veriyor. Rabbim yaptığınız yardımları kabul etsin” diye tamamladı.

Programın sonunda Samsun İHH’nın kurduğu İnfak Atölyesindeki ürünler konuklar için sergilendi.

Sağlık Sen Samsun Samsun İHH
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2019-01-09 Yemenli çocuklara yardım için kahvaltı verildi.Toplanan gelir onlara gönderilecek,O beğenmediğiniz kadınlar çok uğraştılar bir lira daha ekleyelim diye..Siz ne yaptınız Sayın Vatandaş..?
Vatandaş     0000-00-00 Yemen açlıktan, s.arabistanın bombalarından kırılıyor birileri boya fıçısından fırlayıp kahvaltı organizasyonu görüntüsü ardında nefslerini besliyor.buna isyan edilir...
VATANDAŞ 3     2019-01-07 Mükemmel olan islamdır. insan değil,sayın' vatandaş' arkadaşım siz bir birey olarak nefsani davrandığınız hiçbirşeyiniz yokmu bende boyanan biriyim günahı bana bu yardımı düzenleyen arkadaşları cani gönülden tebrik ediyorum ve destektede bulunmaya çalıştım,bu durumda ben kötü birimi oluyorumda siz burada laf sokarak iyi birimi oluyorsunuz ordaki arkadaşların neye ne kadar duyarlılık gösterdiğini nerdenbiliyıorsunuz olayı farklı yerlere çekiyorsunuz.Biz Müslüman olarak bütün mazlum. yanındayız
VATANDAŞ 2     2019-01-07 Demecin içeriğinden ziyade demeç verenlere odaklanmak ne kadar beyinsel ,çözüm odaklı ve cinsiyetçi bir yaklaşım bunu okuyucuların takdirine bırakıyoruz.her türlü zulmün karsısında mazlumun yanında olmak her müslümanın görevi olduğu gibi çocuklar ve kadınlar söz konusu olduğunda sınırların ülke isimlerinin bir önemi yoktur ve etkinliği düzenleyenın de,biz imana kalbe ve beyne bakarız
Vatandaş     0000-00-00 Doğu Türkistanı unutmayın, her Türkün evine bir çinli erkeğin zorla yerleştirildiğine de yer versin demeç için boyanmayı ihmal etmeyenler...
Hüseyin Beşir     0000-00-00 Keşke Yemen'deki savaşın sorumlusundan da bahsetselerdi..
GALERİLER