Advert
Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Denetimlerini Artırdı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Denetimlerini Artırdı
12.06.2017 15:04:33

 

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Denetimlerini Artırdı

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ramazan ayı dolayısıyla gıda işletmelerine yapmış olduğu denetimleri artırdı.

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Nail Kırmacı gıda işletmelerine yapılan denetlemeler konusunda bir açıklama yaptı.

Kırmacı yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı nedeniyle, Bakanlığımız Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünün 25.05.2017 tarih ve E.1276800 sayılı yazısına istinaden unlu mamuller, ekmek, pide, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim ve satış yerleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerleri başta olmak üzere gıda işyerlerinin denetimlerine ağırlık verilmesi, "ramazan paketi" adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerlerine yönelik denetimlerin daha sık ve etkin bir şekilde yapılması hususunda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz bünyesinde 17 İlçemizde denetimler başlamış olup, Ramazan ayı boyunca devam edecektir. Denetimlerin daha hızlı ve etkin olabilmesi için bazı İlçe Müdürlüklerimize, İl Müdürlüğünde görevli gıda kontrolörleri ile destek sağlanmaktadır.

Gıda denetimleri konusunda açıklama yapan İl Müdürümüz Nail Kırmacı “Samsun İli genelinde 1.461 gıda üretim yeri, 5.941 gıda satış ve toplu tüketim yeri olmak üzere toplam 7.402 işyeri denetlenmiş olup, 37 işyerine gıda mevzuatına uygunsuzluktan idari para cezası uygulanmıştır. Hijyen, taklit, tağşiş gibi insan sağlığını tehdit eden hususlar başta olmak üzere, gıda mevzuatında belirtilen koşulları sağlamayan işletmeler hakkında yasal yaptırımlar konusunda taviz verilmeyecektir” dedi. 

​Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Ramazan ayı Nail Kırmacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert