Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal Gençlere Peygamber Efendimizin Hayatı Anlattı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal Gençlere Peygamber Efendimizin Hayatı Anlattı
29.11.2018 13:57:48

 

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal Gençlere Peygamber Efendimizin Hayatı Anlattı

​İlkadım Belediyesi tarafından gençlere “Hz Peygamber ve Gençler” konulu seminer verildi.

İlkadım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 'Okur yazar buluşmaları' etkinliği kapsamında Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal ve Eğitimci ve İl Vaizesi Emine İpekdal gençlerle bir araya geldi.

Derebahçe Sosyal Tesisleri İLKEM Konferans Salonunda gerçekleştirilen Model Genç Eğitim Konferansları kapsamında Hz. Peygamber ve Gençlik Konulu seminere Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal, İl Vaizesi Emine İpekdal, İlkadım Belediyesi Eğitim Kurumları Koordinatörü İdris Yüce ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“ŞEHRE HAYAT VEREN MANEVİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Hz Peygamberin etrafında yer alan genç  sahabeleri, Mus'ab bin Umeyr, Enes bin Malik (r.a.) Hanzala Ibni Ebî Âmir (r.a)  gibi sahabelerin hayatlarından kesitler sunarak Model Genç Eğitim Konferansında gençlere bilgi veren İl Turizm ve Kültür Müdürü İpekdal;“, Gençler ülkenin geleceği ve bu gençlerin de geleceğe hazırlanması gerekiyor. Bu yüzden gençlerin yetişmesi, çağın şartlarına uygun bilgi ve donanıma sahip olması her açıdan önemlidir. Gençlerimiz birlikte Seyyid Kutbettin gibi bir şehre hayat veren manevi değerlere sahip çıkmalıyız. Kalbi mescitlere bağlı gençler ve Allah'tan korktuğu için gizli ve açık günahlardan uzak duran gençlere ve Yusuf (A.S) gibi edep timsali gençlerin yetişmesinde gayret göstermeliyiz. Bundan ötürüdür ki, İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a böyle programlara destek vererek bizleri gençlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Model Genç Eğitim Konferansları kapsamında Hz. Peygamber ve Gençlik Konulu seminer ile gençlere bilgi veren İl Vaizesi Emine İpekdal’ın konuşmasının ardından İlkadım Belediyesi Eğitim Kurumları Koordinatörü İdris Yüce tarafından Başkan Erdoğan Tok adına Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal ve il Vaizesi Emine İpekdal’a sunumlarından dolayı minyatür Saathane Kulesi hediye edildi.

İlkadım Belediyesi Adnan İpekdal Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Hz Peygamber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Borges     0000-00-00 Bence Adnan ipekdal şeysi müdürlük binasının içini bir adam etmeli. Hiç daha önce kültür müdürlüğü binasına gittiniz mi bilmiyorum. İğrenç kokuyor.
GALERİLER