Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi’nde
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi’nde
03.10.2017 14:26:48

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi’nde

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından Orta Karadeniz (TR83) Bölgesinin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi kapsamında gerçekleşen “Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi”nde stand açtı.

 “Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı 2014-2017” kapsamında önceliklendirilmiş faaliyet alanlarından biri de antibiyotiklerin akılcı kullanımının sağlanmasıdır.

Antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanılması, bakterilerin sonraki tedavilere karşı direnç göstermesine neden olabilir. Bu yalnızca antibiyotiği uygun olmayan biçimde kullanan kişi açısından değil, sonradan dirençli bakteriye yakalanma riski olan herkes için tehlike oluşturmaktadır. Bu nedenle “Akılcı Antibiyotik Kullanımının” konusunda toplum bilincinin artırılmasında çok önemlidir.

Antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanımı konusunda eğitici ve farkındalık oluşturulmaya yönelik Samsun Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından Orta Karadeniz (TR83) Bölgesinin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi kapsamında gerçekleşen “Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi”nde bulunularak stand açıldı. Standımızı Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK, Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ, OMÜ Rektörü Sayın Prof.Dr. Sait BİLGİÇ, Samsun İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Yusuf GÜNEY, OKA Genel Sekreteri Sayın Mevlüt ÖZEN, MEDİCÜM Başkanı Sayın Dr. Ahmet AYDEMİR ziyaret ettiler.

                        

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert