Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden AR-GE ve Sağlık İnovasyonu Sempozyumu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden AR-GE ve Sağlık İnovasyonu Sempozyumu
19.02.2018 14:49:07

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden AR-GE ve Sağlık İnovasyonu Sempozyumu

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda OMÜ Teknopark ve Mediküm işbirliğiyle 22 Şubat Perşembe günü Saat 09:30’da SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlenecek AR-GE ve SAĞLIK İnovasyonu sempozyumu hakkında açıklamada bulunan Sağlık Müdürü Yrd. Doç.Dr. Muhammet Alİ ORUÇ, ARGE ve inovasyon çalışmalarının tüm sektörler için günümüzde daha da önemli hale geldiği bu dönemde, sağlık sektöründe inovasyonun da büyük önemi olduğunu, böyle bir çalışma içinde olan tüm sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını, bu anlamda kendilerine düşen sorumluluğu yerine getirerek OMÜ Teknopark ve MEDİKÜM işbirliğiyle AR-GE ve Sağlık inovasyonu sempozyumu düzenlediklerini söyledi.

Açılış konuşmalarının teşrifleri halinde Sağlık Bakanımız Dr.Ahmet DEMİRCAN, Valimiz Osman KAYMAK ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr.Bayram YILMAZ tarafından yapılacağı sempozyumda, Sağlık Müdürlüğü AR-GE ve İnovasyon biriminin de desteğiyle Gazi Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr.Burak TUNA tarafından geliştirilen ve patenti alınan Ortopedi Robotunun da tanıtımın yapılacağını söyleyen Sağlık Müdürü Yrd. Doç.Dr. Muhammet Ali ORUÇ, ARGE çalışmalarında bulunan sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını, her adımında yanında oldukları çalışmadan bu nedenle de ayrıca büyük gurur duyduklarını, çalışmanın Türkiye’deki tüm hekimlere örnek olması gerektiğini belirtti.

Sempozyumda görüşülecek konular hakkında da bilgi veren Sağlık Müdürü Oruç şunları söyledi:

“Sağlık Müdürlüğümüz AR-GE ve Sağlık İnovasyonu birimi tarafından koordine edilen ve SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Konferans Salonunda 22 Şubat Perşembe Günü Saat 09:30’da başlayacak AR-GE ve İnovasyon Sempozyumumuzda Tıbbi Cihaz araştırmalarında karşılaşılan sorunlar; Lazer Teknolojilerinde AR-GE ve üretim konusu; Tıbbi Teknolojik Araştırmalarda Yaşanan Zorluklar; Medikal Sektörün Ekonomik Boyutu, İnovasyon İlişkisi; Mediküm ve Sağlık Sektörünün Değerlendirilmesi; AR-GE Çalışmalarından örnekler; Sağlık Endüstrisinde Teknoloji Transferinin Önemi; TÜSEB AR-GE Yapılanması; Tübitak ARGE Destekleri; Tıbbi Cihazlarda Klinik Araştırmalar ve Belgelendirme; Tıbbi Cihazlarda Kalite Yönetimi konuları 3 ayrı oturum halinde ele alınacak.

Oturum Başkanlıklarımızı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr.Recep SANCAK, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Kliniği Başasistanı Emrah SAYIT ve Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Fatih ÖZKAN’ın yapacağı sempozyumumuzda birbirinden önemli konularda ARGE ve İnovasyon başlığında katılımcılarımıza bilgi verme şansı yakalayacağız, umarız sempozyumumuz sadece Samsun değil, tüm bölgede yürütülen ARGE ve İnovasyon çalışmalarına ışık olur, bu çalışmaların daha verimli ve etkin bir şekilde sürdürülmesine katkı sağlar.”

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü OMÜ Teknopark
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER