Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden Otopark açıklaması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden Otopark açıklaması!
17.07.2019 14:09:49

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden Otopark açıklaması!

​Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’nin hemen yanındaki gelen hasta ve hasta yakınlarının kullandığı boş arazinin ücretli otoparka çevrilmesiyle alakalı bir açıklama geldi

Yapılan açıklama şöyle:

İlimizde mevcut bazı yerel basınımızda Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yan tarafından bulunan otopark alanının ücretli otopark halinde işletilmesine dair çıkan haberler üzerine kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmaya gerek duyulmuştur.

Söz konusu habere konu olan otopark alanı, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yan tarafından bulunan eski havaalanı alanını kapsamakta olup, bu alan sağlık yatırımı amacıyla 2017 yılında 2 yıl süreyle Bakanlığımıza ön tahsisi yapılan ve tahsis yenileme çalışmaları devam eden, mülkiyeti hazineye ait sağlık alanı niteliğinde bir taşınmazdır.

Bu alan, tahsis amacına yönelik planlanan sağlık yatırımları hayata geçirilinceye kadar hastaneye müracaat eden vatandaşlarımızın otopark ihtiyacının giderilmesi amacıyla Belediyeden destek alınarak hastanemiz tarafından ücretsiz otopark haline getirilmiş ve vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştu.

Hal böyle iken; vatandaşlarımız tarafından ücretsiz otopark olarak kullanılan bu alanda, 15.07.2019 tarihinde akşam saatlerinde, kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından sağlığa tahsis süresinin sona erdiği ve bu nedenle ücretli otopark olarak işletmek amacıyla İl Milli Emlak Müdürlüğünden kiraladıkları iddiasıyla alanın önüne bariyer koymak ve tabela asmak suretiyle işgal olayının gerçekleştirildiği tespit edilmiştir.

Öncelikle bilinmesini isteriz ki; bu işgal olayında Müdürlüğümüz ve Hastanemizin idari bir tasarrufu olmadığı gibi, hazine taşınmazının yönetimiyle alakalı diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızla da bir ilgisi bulunmamaktadır.

Olayın öğrenilmesinin hemen akabinde işgalin durdurulması amacıyla Müdürlüğümüzce Valiliğimiz koordinasyonunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kızılırmak Milli Emlak Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde gerekli görüşme ve yazışmalar yapılmış olup, Valiliğimizin talimatlarıyla Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bahse konu alandaki bariyerler kaldırılmış, yasadışı otopark faaliyeti sonlandırılmış ve otopark alanı tekrar ücretsiz olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Bu konuyla ilgili idari iş ve işlemler devam etmekte olup, adli tahkikat süreci başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2019-07-18 dün al bugün sal, böyle adaletin...
MaZa     0000-00-00 Hangi hakla yasadışı Otopark açabilir. Nerede yaşıyoruz. Adam değnekçilik yaparak istediği atı koşturabilecek mi? Bunu açanların cezası yüksek olmalı ki bir daha cesaret edemedin
Tarık Ziyadoğlu     0000-00-00 Bunu yapan kişiler,bakanlığa tahsisin bittiğini bilen ve milli emlaktan kiraladıklarını söyleyecek kadar işin içindeler.Halkın tepkileri sonrası atılmış bir geri adım gibi görünüyor.Yetkililerden inandırıcı açıklamalar bekliyoruz vatandaş olarak.
vatandaş     2019-07-17 http://www.akasyam.com/samsunda-saglikta-gelinen-son-noktahastaya-simdi-de-ucretli-otopark-kazigi-169057/ elinde tuzlukla atladığın haberin için özür dileyecek misin akasyam?
GALERİLER
Advert