Samsun İlkadım Belediyesi Eğitim Kurumları İlkem’de yaz kursu mezuniyet sevinci!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İlkadım Belediyesi Eğitim Kurumları İlkem’de yaz kursu mezuniyet sevinci!
01.08.2018 08:53:20

 

Samsun İlkadım Belediyesi Eğitim Kurumları İlkem’de yaz kursu mezuniyet sevinci!

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İLKEM Eğitim Kurumlarından Kadifekale İLKEM’de mezuniyet sevinci yaşandı.

Yoğun bir kayıt döneminin ardından 110 öğrenci ile yaz kursuna başlayan Kadifekale İLKEM’de 77 öğrencinin Kur’an-ı Kerim öğrenmesinin sağlandığı kursun mezuniyet programı, İlkadım İlçe Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl, İlkadım Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Güzel ve vatandaşlar yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 “ÖĞRENCİLERİMİZ VELİLERİ İLE BİRLİKTE MEZUNİYET SEVİNCİ YAŞADILAR”

6 haftalık Yaz Kursu Programında yer alan yaz Kur’an kursu öğrencilerimiz velileri ile birlikte mezuniyet sevinci yaşadılar diyen Başkan Tok, “Okulların kapanmasıyla birlikte yaz tatilini fırsata çevirmek isteyen çocuklarımız için ‘hem eğlen hem de öğren “ konsepti ile farklı bir program devreye koyan Kadifekale İlkem Eğitim Merkezi çocuklarımız hem eğlenerek hem de öğrenerek farklı bir yaz tatili geçirdiler. Kurs boyunca Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Siyeri Nebi, Adabı Muaşeret dersleri gören çocuklarımız, sosyal kültürel ve sportif faaliyetler ile unutulmaz bir yaz yaşadılar. Şimdi ise doya doya yaşadıkları bu etkinliklerin sonunda mezun olarak ayrı bir sevinç yaşamalarının mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Burada başarıyla kurslarını bitiren başta tüm öğrencilerimiz olmak üzere, onların eğitimlerine katkıda bulunan İlkadım Eğitim Kurumları Koordinatörü İdris Yüce ve tüm ekibine başarılarının devamını diliyor ve teşekkür ediyorum .” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZIN MUTLU GÜNLERİNDE YANLARINDA OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUM”

Çocuklarımızın mezuniyet programını icra ederek velilerimiz ile birlikte öğretmenlerimizin de bu mutlu günlerinde yanlarında olmaktan mutluluk duydum diyen İlkadım İlçe Kaymakamı Turan Atlamaz, “İlçemizde öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin yaz tatili zamanında onlara faydalı olacak eğitimlerin verilmesini sağlayan başta İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’u ve İlkadım İLKEM Eğitim Kurumlarının tüm ekibini tebrik ediyor, böyle güzel etkinliklerin devam etmesini temenni ediyor, tüm öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yaz Kursundan mezun olan öğrencilere belgelerini takdim eden İlkadım İlçe Kaymakamı Turan Atlamaz ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok velilere çocuklarını böyle güzel bir günde yalnız bırakmadıkları için ve yoğun katılım gösterdikleri için teşekkür ettiler.

Öğrencilerin ilahi ve ezgileri ile devam eden program,  Yasin-i Şerifin okunmasıyla son buldu.

İLKEM Erdoğan Tok Yaz Kursu Programı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER