Samsun İyi Parti’de hesaplar iyice karıştı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İyi Parti’de hesaplar iyice karıştı!
01.03.2018 11:04:34

 

Samsun İyi Parti’de hesaplar iyice karıştı!

İYİ Parti Samsun İl Kongresi hazırlığı yapılırken il başkanlığı için yeni bir adayın çıkması hesapları iyice karıştırdı.

10 Martta yapılacak olan il başkanlığı seçimleri öncesi Kurucu il Başkanı Ömer Süslü'nün tek liste halinde seçimlere gitmesi beklenirken, karşısına güçlü bir aday çıktı. Av. Hüseyin Acar yaptığı açıklamada “İl Başkanlığına adayım” dedi.

Acar’ın İYİ Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi İbrahim Özyer ve ekibine tepki olarak adaylığını açıkladığı belirtildi.

HESAPLAR KARIŞTI

İyi Parti'de 10 Martta yapılacak olan il başkanlığı seçimleri öncesi hesaplar karıştı. Seçimlere tek liste halinde gitmesi beklenen İyi Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü'nün karşısına dişli bir rakip çıktı. Bafra'da uzun bir dönem MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten, sonrasında ise İyi Parti'ye geçen ve kurulduğu günden bu yana İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le birlikte siyaset yapan Av. Hüseyin Acar il başkanlığı seçimlerine aday olduğunu söyledi.

İYİ PARTİ’DE 'İBRAHİM ÖZYER' GERGİNLİĞİ

Öte yandan Meydan.net haber sitesinde yer alan haberde, 10 yıl MHP il başkanlığı yaptığı dönem de partiyi 'Küçük olsun benin olsun' mantığı ile yöneten İbrahim Özyer'in kapalı kapılar ardında iş çevirip kendisini ön planda gösterme gayreti Samsun'da rahatsızlık yaratırken, istifa etmesi beklenen meclis üyeleri ve bazı ilçe başkanları da Özyerli Akşener'in Samsun yapılanmasına sıcak bakmadığı yazıldı.

YENİ PARTİYİ ÖZYER Mİ DİZAYN EDİYOR

Haberde MHP'den istifa eden ve Meral Akşener'le birlikte hareket eden MHP Samsun Eski İl Başkanı Ömer Süslü üzerinden Akşener'in kuracağı yeni partinin Samsun'daki çalışmalarını dizayn etmeye çalışan İbrahim Özyer'in kapalı kapılar arkasında hareket ederek partinin teşkilatlanma çalışmalarını yapmaya çalıştığı, bazı meclis üyelerini ve ilçe başkanlarını partiden istifa ettirerek kendisine güç elde etme çabası içinde olduğu öğrenilirken, bu durum Samsun'da Meral Akşener'e gönül verenler de huzursuzluk yarattığı belirtildi.

ÜLKÜCÜLERİN SEVMEDİĞİ BİR İSİM

Miliyetçi Hareket Partisi'nde 10 yıl MHP İl başkanlığı, 1 dönem MYK üyeliği, Büyükşehir belediye başkan adaylığı ve 3 dönem MHP milletvekili adayı olarak partinin her kademesinde görev verilen Özyer'in MHP'nin en güçlü olduğu dönem de bile Samsun'da kırmadık ülkücü bırakmadığı bilinirken, Meral Akşener'li yeni parti de Özyer'in ön planda olmasına sıcak bakılmıyor. Akşener'in Samsun'daki yeni parti yapılanmasında 'Özyer varsa biz yokuz' seslerinin ileri ki tarihler de daha da gür bir sesle dillendirileceği kaydedildi.

AKŞENER'E, 'ÖZYER'İ İSTEMİYORUZ'

Meydan.net’in haberi şu şekilde tamamlandı;

Meral Akşener'in Karadeniz'de en güçlü olduğu il Samsun olurken, MHP'de görev yaptığı dönem de ülkücülerin sevmediği ve tasvip etmediği bir isim olan İbrahim Özyer'in Akşener'in kuracağı yeni parti de parlatılmak istenmesi Samsun'daki Akşenercilerin 'Eyvah yine mi Özyer?' demekten kendilerini alamadığı söyleniyor. MHP'de görev yaptğı dönemin 'Hızlı Bahçelicisi' olarak bilinen Özyerli bir yeni partinin Samsun'da daha doğmadan bitiğini söyleyen ülkücülerin sayısı da hiç te az değil. Bu arada Akşener'e, 'Özyerli bir yeni parti de olmak istemiyoruz' şeklinde düşüncelerini ileten, çok sayıda mail atanların olduğu öğrenildi.

 

İyi Parti Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert