Samsun Kavak Hilal Kent Mağdurları yardım bekliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Kavak Hilal Kent Mağdurları yardım bekliyor!
25.09.2018 09:31:06

 

Samsun Kavak Hilal Kent Mağdurları yardım bekliyor!

Samsun’un Kavak ilçesinde yaklaşık 5 yıldır bitmeyi bekleyen Hilal Kent toplu konutlarında yaşam savaşı veren daire sahipleri havaların soğumasıyla birlikte ısınmak için yetkililerden yardım bekliyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de 2012 yılındaki Samsun ziyareti esnasında temelini attığı Kavak İlçesi’ndeki MHP’li eski Belediye Başkanı Şerif Ün’ün kurucu ortakları arasında yer aldığı Hilal Kent Yapı Kooperatifi inşaatının mağdurları kış ayının gelmesi ile birlikte ısınmak için bir an önce binalarına elektrik abonesinin verilmesini istiyor. Binanın henüz birçok eksiği bulunduğundan dolayı elektrik ve su gibi abonelikleri alamayan daire sahipleri binaya bağlı olan şantiye aboneliği ile dairelerinde oturmaya başladılar.

MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ OLACAK DENİLDİ

İsmini vermek istemeyen daire sahiplerinden bazıları şu ifadelerde bulundular; “Daireleri alırken binada ısıtma sistemi bulunduğunu rahat ve konforlu bir yaşam süreceğimizi söylemişlerdi fakat bırakın merkezi sistem ısınmayı elektrik aboneliği alamıyoruz. Şuan inşaat halindeki binaya kendi imkânları ile yerleşen birçok kişi binaya bağlanmış şantiye elektriği üzerinden kendi dairesinin elektrik ihtiyacını karşılıyor. Merkezi sistem ısıtma olacağı için dairelerimizde baca deliği de yok ayrıca herkes evinde elektrikli soba yakarsa şantiye elektriği olduğu için binada yangın çıkması an meselesi. Hepimiz çaresiz bir şekilde bekliyoruz önümüz kış bu soğuklarda çocuklarımız, yaşlılarımız ve hastalarımız var yetkililerin bir an önce bizlere yardım etmesini istiyoruz” ifadelerinde bulundular.

BİNA BÜYÜK TEHLİKE SAÇIYOR

Binanın şuan güvenlik şeritleri ile kapalı olması gerekirken ailelerin maddi imkânsızlıklar yüzünden dairelerine taşınmak zorunda kalmaları tüm Kavak halkını tedirgin ediyor. Anlaşmanın dışında paralar istendiğini ancak buna rağmen yine binanın bitmediğini söyleyen bir vatandaş şunları söyledi; “Bir yakınım oradan daire aldı daireyi alırken eski Belediye Başkanı Şerif Ün dairelerin çok kısa sürede tamamlanacağını ve çok uygun fiyata olacağını söyledi ve yakınımda daireyi almak için kredi çekip parayı teslim etti ancak bir türlü bitmek bilmeyen daire için tekrar para istediler yakınım çaresizce onu da verdi ama dairesi yine bitmedi. Üstelik kendi cebinden yüklü miktarda para harcayarak dairesine masraf yaptı ve kendi imkânları ile dairesine yerleşti” dedi.

samsun kavak hilal kent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Özgür ÇELİK     0000-00-00 Sayın akasyam haber yetkilileri; Bu haber yapılır iken iyi bir araştırma karşısında mı bunlar yazıldı. Lakin birkaç kişi mağdurum dediği için mi. Bu konuda bir muhabir geniş çaplı araştırma yaparak haber yapar ise seviniriz. Bizimde bildiğimiz üzere Kooperatif üyeleri ödemeleri gereken ödemeyi zamanında ve net yapmadı. Zamanında ödenilmeyen ödenek karşısında hilalkent yapı kooperatifi tamamlanması gereken yapıyı tamamlayamadı. %90 seviyesinde iş durduruldu.
GALERİLER