Samsun KHB Genel Sekreteri Kılıç, Her an bırakacakmış gibi konuştu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun KHB Genel Sekreteri Kılıç, Her an bırakacakmış gibi konuştu!
01.08.2017 10:49:12

 

Samsun KHB Genel Sekreteri Kılıç, Her an bırakacakmış gibi konuştu!

Samsun Haber - Kılıç’ın Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından göreve getirildiği hatırlatması yeni bakan ile çalışmayacak mı sorusunu gündeme getirdi.

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç’ın Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde yaşanan gelişmenin ardından yaptığı açıklama çeşitli şüpheleri beraberinde getirdi.

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne başhekim olarak atanmadan başhekim koltuğuna oturan Diş Tabibi Murat Bayrak hakkında yaptığı açıklamada Kılıç, "Onu kimse istemiyordu. Bana sormadan göreve başladı. Gereğini yaptım. Soruşturma açtım, bana haksızlık yapıldığına inanıyorum "diyerek idareci zafiyetini itiraf ettikten sonra, göreve Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından getirildiğini söyledi.

BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYOR OLABİLİR Mİ?

Hükümette Sağlık Bakanı değişiminin hemen ardından Bakanlığı bırakan Recep Akdağ tarafından göreve getirildiği hatırlatan Kılıç’ın eski bakan görevi bıraktıktan sonra kendisinin de her an görevi bırakacakmış imasıyla açıklama yapması şaşırtıcı bulundu.

Kılıç’ın, "Eski bakanımız 'şuraları bir düzelt' temennisi ile bana bu görevi teklif etti. Bende kabul ettim. Ben bir öğretim görevlisiyim. Bilirsiniz öğretim görevlisinin çalışma saatleri düzgündür. Ancak Kamu Hastaneleri Birliği görevindeyken hafta sonları dahil, sabahtan akşama kadar Samsun'un sağlık kenti olma kimliği ile gece gündüz çalışıyoruz. Biliyorsunuz, Sağlık Kenti Samsun Derneği'ni göreve gelir gelmez kurumsallaştırdık. Derneğin yapısı kurum temsilcilerinden oluşuyor. Şehir Hastaneleri'ni inşa edecek Rönesans firması projelerini hazırladı. Bunun yanı sıra Şehir Hastaneleri'nin kente kazandırılması konusunda yoğun çalışmamız devam ediyor" şeklindeki açıklamasının ardından nerelerin düzeltilmiş olduğu da merak konusu oldu.

Kılıç’ın öğretim görevlisi olduğunu hatırlatması da akademik hayatı özlediği şeklinde yorumlandı. 

BİYOGRAFİ

Bilindiği gibi Samsun Kamu Hastanesi Genel Sekreteri Süleyman Sırrı Kılıç, 9 Nisan 1987 tarihinde Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda Yrd. Doçent olarak göreve başlamış, yaklaşık iki yıl Fırat Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Mikrobiyoloji ve Rutin Laboratuvarları ile Kan Merkezi sorumluluğu görevini yürütmüştü.

Kılıç, 22 Ekim 1990 tarihinde doçent olduktan sonra, Tıp Fakültesi dekan yardımcılığı, Tıp Fakültesi dekan vekilliği görevlerinde bulunmuş, 19.04.1994 tarihi itibariyle Fırat Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’ne getirilmişti.

1995 yılında profesör olan Kılıç, Nisan 1997- Ocak 2004 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlığı görevinde bulunmuş ve 1 Eylül 2009 tarihinden itibaren 18 ay Fırat Üniversitesi, 6 ay Rize Üniversitesi’nden görevli olarak Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji şefliğini yürütmüştür.

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç’ın eşi Prof. Dr. Nermin Kılıç Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyor.

 

 

​Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Süleyman Sırrı Kılıç Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Diş hastanesi     0000-00-00 Tüm (3,5 dönme dolap çıkarcı dışında) diş hastanesi olarak yaptığı devlet adamlığı için, bahsettiği(MB) şaibeli kişiye geçit vermediği için, kafasını kuma gömmediği için Sırrı hocaya teşekkür eder, yanında olduğumuzu bilmesini isteriz...
Gazi Hastanesi     2017-08-02 gazi hastanesi yöneticileri ve çalışanları olarak Sırrı Hocanın yanındayız
GALERİLER
Advert
Advert