Samsun kızılırmak deltası´na kuş parkı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun kızılırmak deltası´na kuş parkı!
19.05.2017 11:53:39

 

Samsun kızılırmak deltası´na kuş parkı!

UNESCO Dünya Mirasları geçici listesine giren ve Kalıcı Listesi'ne girmek için gün sayan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde tehlikeli gelişme yaşanıyor.

Samsun Valisi İbrahim Şahin’in önerisiyle, Kızılırmak deltası Kuş Cenneti´ne yapılacak olan Kuş Parkı Müzesinin UNESCO tarafından kabul edilmeyeceği ve Kızılırmak Deltası Kuş Cennetini geçici listeden de çıkarabilecekleri iddia ediliyor.

DÜNYANIN EN GÜZEL İKİ HARİKASI

Vali Şahin, UNESCO Dünya Mirasları Kalıcı Listesi'ne girmek için gün sayan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne deltada tespit edilen kuş türlerinin detaylı bilgileriyle birlikte kopyalarının görsel olarak sunulmasına yönelik 'Kuş Parkı Müzesi'nin yapılmasını önererek "Emin olun buraya gelip, gezerek görenler, gittikleri yerde burayı tekrar tekrar anlatıyorlar. Düşünün burada 50-60-100 farklı kuş türünün olduğu bir kuş parkı müzesi olsa, buraya yaşayan bir müze yapsak inanın buraya turist akın eder. Samsun’un her ilçesinde bir başka güzellik var. Hep birlikte bu güzellikleri olabildiğince muhafaza edeceğiz. Bu bölgeleri kollayıp koruyacağız ve gelecek nesillere güzel bir şekilde ileteceğiz. Kuş Cenneti'nde belirli bölgelerde avlanmayı yasakladık. Muhtarlarımızdan gelen istek üzerine diğer bölgelerde de avlanmayı yasakladık. Av yasağı ile ilgili muhtarlarımıza bu konuda özellikle teşekkür ediyorum. Kuş Cenneti ile ilgili hükümet nezdinde de farkındalık oluştu. Burası UNESCO geçici listesine girdi. Biz bu işleri bir şekilde takip edeceğiz. Sizlerin de bu anlamda desteğinizi istiyoruz" diye konuşmuştu.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin Kızılırmak deltası Kuş Cenneti unesco
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert