Advert
Samsun Kuaförlerinde Tatil Çatlağı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Kuaförlerinde Tatil Çatlağı
11.10.2017 11:50:48

 

Samsun Kuaförlerinde Tatil Çatlağı

Samsun Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz, hafta sonu tatili kararının çoğunluğun evet demesiyle alındığını belirterek bazılarının bu tatile karşı çıktığını söyledi.

Birçok iş kolunda Pazar günleri tatil yapıldığını fakat Bayan Kuaförlerinin ise Pazar günleri tatil yapmak yerine çalışmak zorunda kaldıklarını kaydeden Başkan Kiraz bu kuralı yıkmak için kuaför esnaflarımızdan gelen talepleri değerlendirdik. Kuaför esnafının yüzde 90’ına yakını Pazar günleri tatil yapmak istemişti. Yaklaşık 6 aylık bir mücadele sonrasında bu talepleri SESOB, Ticaret ve Sanayi Odası ile Büyükşehir Belediyesinin görüşüyle birlikte Samsun Valiliğinden aldığımız olur kararı ile kuaför esnafımız da Pazar günleri tatil yapma fırsatı yakaladılar.

DOĞRU BİR KARAR ALDIK
Bayan Kuaförlerinin bundan sonra 15 Eylül ve 1 Haziran arasında Pazar günleri tatil yapabileceklerini ve yaklaşık 1 aydır kuaför esnafının tatil yaptığını kaydederken, olumlu yönde tepkiler aldığını söyledi. Başkan Kiraz, “Birçok esnafımız özellikle pazar günleri beni arayarak tatil yapabildikleri için teşekkür ediyorlar. Hatta bazı esnafımız ailesi ile birlikte oldukları fotoğrafları göndererek teşekkürlerini sunuyorlar. Gelen tepkilere baktığımızda alınan kararın doğru olduğunu görmekteyiz” diye ifade etti.

ÇOĞUNLUĞU SAĞLARSALAR ONUDA YAPARIZ

Bazı kuaför esnafının ise Pazar tatilinden rahatsız olduklarını ve bundan dolayı da karara itiraz ettiklerini söyleyen Başkan Kiraz, “Bazı arkadaşlarımız maalesef alınan Pazar talili kararını kişisel olarak algılamış. Biz meslek odası olarak kuaför esnafımızın çoğunluğunun evet dediği bir kararın uygulamasını sağladık. Bu kararı biz değil kuaför esnafının çoğunluğu almıştır. Eğer aynı çoğunluk tatilin kalkmasını isterse onu da yaparız. Fakat azınlıkta olan bazı kuaför esnafının itirazı ile bu tatil kararının kalkacağını zannedenler yanılıyorlar. Tatilin kalkmasını isteyenler tüm üyelerle birebir görüşsün, çoğunluğun imzasını alsın o zaman itirazlarını dile getirsinler” diye konuştu.

Haber: Gül Su GÜNDÜZ

Bayan Kuaförleri kuaför esnafı Savaş Kiraz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert