Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’ndeki Bu oteller neden kullanılmıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’ndeki Bu oteller neden kullanılmıyor!
23.01.2018 15:19:45

 

Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’ndeki Bu oteller neden kullanılmıyor!

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yapılan iki otelin kapalı durumda olması, bu ölü yatırımların buraya neden yapıldığı sorusunu gündeme taşıdı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Akdağ Kayak Merkezinde inşasına başladığı otel inşaatı 4 yıldır bir türlü bitirilemezken, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne ait otele ise kayak merkezine gelen hiç bir sivilin alınmadığı gündeme geldi. Kamu personeline kullandırılan üniversitenin oteline ise açıldığı günden bu yana rezarvasyon yapılmadığı binanın adeta çürümeye terk edildiği ileri sürüldü.

OTEL KULLANILMIYOR AMA TADİLAT İÇİN PARA HARCANIYOR

Edinilen bilgiye göre üniversite tarafından yapılan otelin başında 1 bekçinin bulunduğu ve Akdağ Kayak Tesislerine gelen vatandaşların tuvalet ihtiyacı için dahi içeri alınmadığı öğrenildi. Üniversitenin Akdağ Kayak Merkezinde bulunan otelinin bakımsızlık nedeni ile tadilattan geçirildiği ve bunun için de yüksek meblağlarda harcama yapıldığı gündeme geldi.

BAKANLIĞIN OTELİ NE ZAMAN BİTECEK BELLİ DEĞİL

Bakanlığa ait otelin ne zaman biteceği ve kapılarını müşterilerine ne zaman açacağı bilinmezken, Akdağ Kayak Merkezine gelen vatandaşların konaklama ve diğer ihtiyaçları ise burada bulunan tek bir otel tarafından karşılanıyor. Bu otelin ise rezarvasyonlarda yaşanan yoğunluklarda müşterilerini geri çevirmek zorunda kaldığı bildirildi.

ÜNİVERSİTENİN OTELİNİ SADECE KAMU PERSONELİ KULLANIYOR

Üniversite tarafından açılan ancak şuana dek kullanılmayan otelin, sadece kamu personeline tahsis edilmesi ayrıca eleştiri konusu olurken, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'na ait otelde açıldığı günden bu zamana kaç kamu personelinin konakladığı ve ne kadar konaklama ücreti ödedikleri merak uyandırdı.

Akdağ Kayak Merkezi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gençlik ve Spor Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER