​Samsun lojistik merkezi kime peşkeş çekiliyor?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun lojistik merkezi kime peşkeş çekiliyor?
06.04.2018 09:55:46

 

​Samsun lojistik merkezi kime peşkeş çekiliyor?

2016 yılından beri yapımına devam edilen ve planlanan tarihte işletmeye alınamayan Samsun Lojistik Merkezi hakkında kamuoyunda çıkan söylentiler ‘Samsun Lojistik Merkezi Kime Peşkeş Çekiliyor?’ sorusunu da akıllara getirdi.

Ceynak Lojistik Grubunun danışmanlığını yapan ve aynı zamanda FETÖ/PYD şirketlerine yapılan operasyon kapsamında Kayyum olarak atanan Temel Uzlu’nun Samsun Lojistik Merkezi’nin yöneticiliği pozisyonuna adı geçmesi kamuoyunda derin yankı uyandırdı.

OTOBÜSÇÜLÜKTEN KAYYUMLUĞA

Samsun Lojistik Merkezi başına geçeceği iddia edilen Temel Uzlu’nun otobüs işletmeciliğinde başlayan kariyeri kayyumluğa nasıl yükseldi. Öncesinde Ulusoy bölge müdürü olarak görev yapan Uzlu, Terme Ulusoy Tesisleri sahibi olan ve 17/25 Aralık kumpas davası ile adı anılan Reza Zarrab’ın ortağı Babek Zencani ile fotoğrafları bulunan İmran Okumuş tarafından Kaynak Holding’e bağlı GÜRMED Medikal adlı şirkete kayyum olarak atanması dikkatlerden kaçmadı.

Babek Zencani-İmran Okumuş

 

KAYYUMLARDA ZARRAB İZİ NEDİR

Kaynak Holding’in kayyum olarak başına getirilen ve aynı zamanda Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı ve TİSK Yönetim Kurulu Üyesi İmran Okumuş’un adı 17 Aralık soruşturması sırasında gündeme gelmişti.

Okumuş’un Rıza Sarraf’ın ortağı, İranlı işadamı Babek Zencani ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Okumuş, Haluk Ulusoy ile birlikte Zencani’nin Tacikistan’daki otobüs terminalinin açılışında görüntülenmişti. Zencani ile fotoğrafları kamuoyunda derin yankı uyandıran İmran Okumuş tarafından Kaynak Holding şirketlerinden Gürmed Medikal’e kayyum olarak atanan Temel Uzlu’nun Samsun Lojistik Merkezi başına getirileceği söylentileri ise beraberinde kamuoyuna bir çok soru işareti bıraktı.

SAMSUN LOJİSTİK MERKEZİ İÇİN PEŞKEŞ İDDİASI

Samsun Lojistik Merkezi yönetimine getirileceği iddia edilen Gürmed Medikal şirketinde kayyum olarak görev yapan eski Ulusoy Otobüsleri bölge müdürü ve otobüs İşletmecisi Temel Uzlu’nun aynı zamanda Ceynak Lojistik’e danışmanlık yapması akıllara peşkeş sorusunu getirdi.

Uzlu aynı zamanda TÜRSAB Batı Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığını da yapıyor.

Samsun Büyükşehir Belddiyesi tarafından beş bin kişiye istihdam sağlayacak olması ile kamuoyuna duyurulan Samsun Lojistik Merkezi’nin başına getirilmesi planlandığı iddia edilen ismin Temel Uzlu olması, projenin başarısızlığını ve bir an önce özel sektöre devredileceği iddialarını da beraberinde gündeme getirdi.

KARAR OCAK BAŞI TOPLANTISINDA ALINDI

Öte yandan Ceynak’ın danışmanlığını yapan Temel Uzlu’nun Samsun Lojistik Merkezi başına getirilmesi kararının da haftalık yapılan Kuru fasulye eşliğindeki ocak başı toplantılarında alındığı iddia edildi.

FETÖ Samsun Lojistik Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-04-06 Lojistik merkezi bilmem ama Atakum sahili esnaflar peşkeş çekildi bahçelerimiz bile iki bara suç işleyenler kanun üstündemiki seneler önce kazanılam mahkeme kararı var allah şahidim saat 22.30 yıkılıyor denizevler 214 sok evlerde yaşanılmıyor bu kadar insana eza çektirenler hiçmi Allah korkunuz yok nasıl can vereceksiniz acaba hepinize ah ediyoruz yıllarca ağrı kesiciye bağımlı oldu 24 hane öğrencisi yaşlısı hastası var torpilciler arkanız güçlüymüş ama İlahi adalet herkese eşit beterini çekin
GALERİLER
Advert
Advert