Advert
SAMSUN MEDYASINDA TEKELLEŞMEYE DOĞRU
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMSUN MEDYASINDA TEKELLEŞMEYE DOĞRU
01.10.2013 16:21:13

 

SAMSUN MEDYASINDA TEKELLEŞMEYE DOĞRU

Haber Gazetesi, Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisi ile hızla büyüyen Haber Medya Grup, gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından AKS TV’yi de bünyesine kattı.

Kahvaltılı toplantıyla gerçekleştirilen devir teslim töreninde Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, AKS TV’yi Şahin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Şahin’den devraldı.
 
Borsan Grup’un 29 yıl önce elektrik tesisatı malzemeleri başladığı faaliyetlerinde başarılı çalışmalara imza attığını ve bugün 9 şirket ile 6 farklı alanda hizmet verdiğini söyleyen Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, AKS TV’nin de katılmasıyla şirket sayılarının 10’a çıktığını ifade ederek, “Borsan Grup, 29 yıl önce üretim hayatına elektrik tesisat malzemeleri ile başlamıştır. Bugün gelinen noktada 9 şirketi ile 6 ayrı alanda faaliyet gösteriyor. Bugün bünyemize kattığımız AKS TV ile şirket sayımızı 10’a çıkardık. Medya sektörüne 2005 yılında Haber Gazetesi ile giriş yaptık. Devamında geçtiğimiz yıl Haber Radyo ve ardından Haber Hayat Dergisi’yle birlikte oluşturduğumuz zinciri bir televizyon kanalı ile taçlandırmak istiyorduk. Bu süreçte Abdullah Şahin’in AKS TV’yi satma düşüncesi olduğunu öğrendiğimizde bunun iyi bir fırsat olduğunu düşündük. İzlenme oranlarında AKS TV’yi yakalamak için seneler geçmeliydi. Bunun farkında olarak bir araya gelindi. Bizim için iyi bir fırsat olan AKS TV’yi bu görüşmelerin ardından bünyemize kattık” diye konuştu.
 
Borsan Grup olarak medya sektörüne önem verdiklerine dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Ölmez, Samsun’un markasının başarılı medya kuruluşları olduğunu kaydederek, “Samsun maalesef hiçbir alanda marka yaratamamış bir şehirdir. Markamız yok. Samsun denildiğinde markası şudur denilebilecek hiç bir şey yok. Ancak basın denildiğinde Samsun, Türkiye’deki ilk üç şehir arasındaki yerini almıştır. Bunu da şu an bu masaların etrafında bulunan işvereniyle, yöneticisiyle, çalışanıyla birlikte başardık. Bugün olduğu gibi her zaman aynı masaların etrafında olmamız gerektiğini düşünüyorum. Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz ve aynı istikamete gidiyoruz. Zor imkanlarla önemli başarılara imza atabilmiş bir ekip var burada. Grup olarak medya sektörüne verdiğimiz önemin bir sonucu olarak büyümemiz sürecektir” dedi.
 
AKS TV'nin başarısı için yıllarca zor şartlarda mücadele ettiklerini söyleyen Şahin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Şahin, Borsan Grup bünyesinde daha büyük başarılara imza atılacağından şüphesi olmadığını belirterek, "Bugüne kadar AKS TV’yi belli bir çizgiye taşıdığımıza inanıyorum. Yeni doğmuş bir çocuktu, üç yıllık süreçte 15 Milyon kişinin kumandasında yer alan, 5 Milyon günlük izlenme oranlarına ulaşan bir kanal ortaya çıkardık. Zorluklar çektik ancak iyi dostlarda edindik. Sektörde daha büyük başarılara imza atacağına inandığım Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez’e AKS TV’yi devrettik. Kanalı getirdiğimiz çizgiden dünya ölçeğinde daha yükseğe ulaştıracaklarından şüphem yok. Daha iddialı, daha kararlı olduklarını biliyorum. Şehrimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert