Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: O fakülte Bafra’ya kurulacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: O fakülte Bafra’ya kurulacak!
11.07.2019 08:55:40

 

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: O fakülte Bafra’ya kurulacak!

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Bafra ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulmasının gündeme gelmesiyle birlikte ortaya çıkan tartışmalar hakkında bir açıklama yaptı.

Köktaş açıklamasında, “Samsun Milletvekilleri olarak, Bafra’da var olan İşletme Fakültesi'nin kapatılıp yerine Eczacılık Fakültesi kurulması talebimizi imzalayıp Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a arz ettik” şöyle devam etti;

YÖK'ün önerisi ve Cumhurbaşkanımızın da onayı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin 25.06.2019 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte resmen kurulmuştur.

Fakat son günlerde bize gelen bilgiler ışığında, sanki Eczacılık Fakültesi’nin Bafra da değil de, merkez de kurulacağı bilgisi tarafımıza gelmektedir.

Biz Samsun Milletvekilleri olarak, talep yazısına attığımız imzanın ve siyasi olarak alınan kararın ısrarla arkasındayız.

Bugüne kadar kurum ve kuruluşlar bize, şehrimize ait hangi talep ile gelmiş ise, ısrarlı takipçisi olmuş, birçoğunu da olumlu olarak sonuçlandırılmıştır. "

YÖK Eczacılık Fakültesi Bafra Fuat Köktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert