​Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nde büyük Skandal
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nde büyük Skandal
07.11.2019 08:36:40

 

​Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nde büyük Skandal

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullarda ortak yazılı ders sınavı yapıldı.

E okula işlenerek öğrencilerin karnelerine de etki edecek önemli sınavın sorularının çalındığı ortaya çıktı.

SORULAR ÖĞRENCİLERİN ELİNDE

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen sınav sorularının çalındığı Samsun’da bazı okul ve etüt eğitim merkezlerinde sınavda çıkacak 20 sorudan birebir 10 tanesinin öğrencilere çözdürüldüğü anlaşılınca ortaya çıktı.

MEM SORUŞTURMA BAŞLATTI

Milli Eğitimin yaptığı sınavın ardından, sınav sorularını önceden çözen öğrencilerin soruları daha önceden çözdüklerini arkadaşlarına anlatmaları üzerine olay Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilerine bildirildi. Bunun üzerine Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü olayla alakalı soruşturma başlattığını belirten bir mesajı okul müdürlerine yolladı.

SINAV İPTAL EDİLEBİLİR!

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerine bir mesaj yolladı.

Mesajda;

“1 Kasım 2019 Cuma günü yapılan 6. Sınıf matematik ve 7 sınıf Türkçe ortak sınavlarının sonuçlarının e-okul sistemine müdürlüğümüzden gelecek talimata kadar işlenmemesi ve öğrencilere duyurulmaması” talimatı verildi.

SORUMLUSU KİM

Samsun İl Müdürlüğünden okullara gönderilen “Konuyu şimdilik gizli tutun, biz müfettiş göndereceğiz’ mesajının ardından bu skandalı sorumlusu merak edilmeye başlandı.

Bilindiği gibi milli eğitim müdürlüklerinde yapılacak bütün sınavlar Ölçme ve Değerlendirme biriminin sorumluluğunda yapılıyor.

ÖĞRENCİLERİN İFADELERİ ALINIYOR

Alınan son bilgilere göre Atatürk Ortaokulu ve Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu öğrencilerinin ifadeleri alınmaya başlandı.

İfade sırasında çocukların ağladıkları da belirtiliyor.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
torun     2019-11-17 bence sınav bütün ilde iptal edilmeli, sadece iki ilçede yada üç ilçede sınav iptal edilmemeli. sorumlular cezalandırılmalı. ilin yapmış olduğu bir çalışma değil ki bu, bakanlığın yaptığı ortak sınav uygulaması. il müdürünün ne suçu var.
Eğitim Mağduru     0000-00-00 Samsun da bütün okullarda bu sıkıntı yaşandı. Fakat millî eğitim bir kaç okulda sınavları iptal ederek güneşi balçık ile sıvama ya çalışıyor.
Önder torun     0000-00-00 Maarif maarif diye diye, beyefendi bakanlıkda bir post kapacağım diye , öğrencileri sınav stresi ve kaygısına mahkûm etti. Öğretmenler proje yapacağız diye dersleri askıya aldılar,okul idareleri proje diye bastırtıkca... Soruları da çaldırdilar, bu sınavlara güven duyabilir misiniz.. Allah'ım akıl fikir versin. 3 matbaa en az 20 çalışan,hangisi soruları dışarı çıkardı..
Abdullah Işık     2019-11-07 Adı "Maarif" olan ama buram buram "maarifsizlik" kokan Samsun Milli Eğitim Müdürü'nün projesi bir yerde patlak verecekti. Daha sınav sorularını koruyamayanlar eğitim adına Samsun'a ne verdikleri ortada. Kendi ikballeri için öğretmenlerin sırtından inmeyenler bu gidişle daha çok yol kazasına uğrarlar.
Eğitimci     0000-00-00 Yapılan güzel bir çalışmayı anlamsız yere değersizleştiriyor milletin kafasını karıştırıyorsunuz
Dedede     0000-00-00 Birimin sorumsuzu deseydin daha iyi olurdu.
Cpsz     0000-00-00 Bunların yaptığı hiç bir beceriksizliğe, kanun dışılığa şaşırmıyorum.bol bol reklam içi boş kofluklar.
GALERİLER