Samsun Milli Eğitim’de kaos büyüyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Milli Eğitim’de kaos büyüyor!
30.06.2018 13:58:26

 

Samsun Milli Eğitim’de kaos büyüyor!

​Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen AK Parti Sinop Milletvekili Aday Adayı olup gidince müdürlükte adeta cadı kazanları kaynatılmaya başlatıldı.

Coşkun Esen’in yokluğunu fırsat ve ganimet olarak değerlendiren iki Milli Eğitim Müdür Yardımcısından birisi yöneticilik sınavına giren kızına 95 puan verdi.

Bunun yanında kendilerini idarecilikte ispatlamış birçok ödül almış kişiye ise büyük bir haksızlık yapılarak çok düşük puanlar verildi.

İş bununla da bitmedi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hükûmete sanal âlem üzerinden hakaretler yağdıran kişiye de 95 puan verildi.

KİM BU İKİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI

Milli Eğitim Müdürünün aday adayı olup gitmesini fırsat bilen iki il müdür yardımcısının sahsı meseleleri ve kişisel çıkarlarına göre hareket ederek Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü yönetilemez haline getirdi. 

Bu iki ismin iktidara yakın kimseler yerine kendilerine yakın akraba eş dostlarına ya da kendi hesaplaşmalarıyla yüksek puan verdikleri iddia ediliyor..

Samsun Milli Eğitim Müdür yardımcısı bir isimin 3 yıllık öğretmen olan kızını yönetici yapabilmek için kendi komisyonuna aldırarak 95 puan vermesi Samsun’da eğitimdeki kaosu büyüten bir adım olarak değerlendiriliyor.

İktidara yakın isimlerin elenmesi ise ayrı bir facia olarak değerlendirilirken bir milli eğitim müdür yardımcısının da sırf kendi hemşerisi diye Erdoğan’a hakaret eden bir isme 95 puan vermesi akıllara durgunluk veriyor.

EĞİTİM BİR SEN İŞİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’in AK Parti Sinop Milletvekili olarak listeye giremeyince Samsun’a geldiğinde durumdan haberdar oldu.

İki Milli Eğitim Müdür Yardımcısını görevden alacağı ya da yetkilerini kısıtlayacağı öğrenildi.

Son olarak mülakatlarda Eğitim Bir Sendikasına üvey evlat muamelesi yapılmasının hesabını bakanlık nezdince sormaya hazırlanan Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Milli Eğitim Bakanı ile görüşmek için dosya hazırlığı yaptığı öğrenildi.

​Coşkun Esen Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
...     0000-00-00 Sendikalar bazında puanlar çarşaf liste halinde açıklansın o zaman.Görelim...
Misafirizbudünyada     0000-00-00 Peki ya bu yazılanlar iftiraysa , nasıl vereceksiniz bunun hesabını alem-i mahşerde. Allahtan Allah var.
Misafir     0000-00-00 Samsun il milli eğitim müdürlüğünde olan bu olaylar doğruysa milli eğitim bakanlığının ivedilikle müfettiş görevlendirerek konuyu araştırması gerekir.
Hakkı baba     0000-00-00 Milli eğitimin hasan yetikten kurtulması lazım. Başbakan bakan müdür değişiyor o 30 yıldır aynı koltukta. Ak parti iktidarı geldiği anlaşılmıyor onun uygulamaları nedeniyle. Reise hakaret eden hakkında cinsel taciz davası bulunan eski halk eğitim müdürünü ne pahasına koruyor merak ediyorum. Hasan yetik milli eğitimi babasının çiftliği gibi yönetiyor. Siyasileri takmıyor. Ama bedel ödetirler az kaldı.
Samet     0000-00-00 Samsun il milli eğitim müdürlüğünün yapmış olduğu sınav ve mülakatlar mercek altına alınsa, habere konu olan olay gibi yüzlercesine rastlanabilir.Aksini iddia eden varsa yalanın büyüğünü konuşmuş olur.Rabbim ıslah etsin.
adil     2018-06-30 bir müdüre 67 verilmiş. bu müdür soruların çoğunu da bilmiş. bir çok müdür onun bilgisine müracaat eder. giyim dersen özeni o biçim .temsil kabiliyeti herkesin taktir edeceği bir isim. acaba komisyon nereden puan kırmış herkes merak ediyor
Erhan     0000-00-00 Mustafa beyi tanırım hakkını yiyenler mutlaka hesap vermeli. Fetöcü olanlara yüksek puan veren çocukları fetödwn ihraç edilenlere yüksek puan verenlere siyecek bir şey YÖK. Artık iş mem de bir değişim şart ama tüm kadro
Misafir     0000-00-00 Çok şey duydum; soyadı yetik olan, yeğeni de ilçe müdürlüğü ne atanan bey efendi atanacağı daha önceden belli olan mdr adayına soruların cevaplarını yazdırıyor ve o aday da mdr oluyor. Bir başkası mülakattan çıktıktan sonra 35 alırsam çok iyi diyor, ve kendisine atanması için 90 küsür veriliyor. Bitmez bu hikâyeler vesselam.
Erhan     0000-00-00 Mülakatlar yapılırken il müdürü burada idi
Öğretmen     2018-06-30 4 sorunun 4 ünü de bilerek doğru cevapladım. Mesleki kariyerim başarılarla dolu. devlet memurunun alabileceği en üst ödülleri aldım. 17 yıllık idarecilik hayatımın 12 yılı yatılı okullarda anlımın akıyla geçti. Sayısız seminerlere katıldım. yüksek Lisans yaptım. Kamu yönetimi bölümünü 2. üniversite olarak üstün başarı ile bitirdim. Bildiğim soruların cevabının karşılığını bile alamadım. Kamu oyunun takdirine....
GALERİLER
Advert
Advert