Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu Ak Parti’ye ve devlet büyüklerine ilk kez saygılı davrandı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu Ak Parti’ye ve devlet büyüklerine ilk kez saygılı davrandı!
08.05.2018 09:00:32

 

Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu Ak Parti’ye ve devlet büyüklerine ilk kez saygılı davrandı!

Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, ‘OMÜ’de ders veren Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu Öğrencilere mimarlık dışında her şeyi öğretiyor!’ başlıklı haberimize tekzip ve düzeltme metni gönderdi.

Hakkında yapılan iddiaları haksız ve mesnetsiz olduğunu belirten Memişoğlu, “gerçekle hiçbir alakası olmayan, hukuka aykırı, eleştiri sınırlarını aşan, tarafımın şeref ve haysiyetini zedeleyici, kişilik haklarıma saldırıda bulunmaya yönelik yayınlanan haberiniz ile ilgili yayınlanmasını talep ettiğim tekzip yazım ektedir. Gereğini talep ederim” diyerek gönderdiği metinde dikkat çekici bir şekilde sosyal medyada ‘birader’ diye hitap edilen paylaşım yayınladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AKP diye ifade ettiği partinin ismini doğru kullanarak AK Parti şeklinde yazması manidar bulundu.

 Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu’nun yayınlanmasını istediği metin;

“Her ne kadar 04/05/2018 tarihinde tarafıma karşı haksız ve mesnetsiz bir şekilde;

OMÜ’de ders veren Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu Öğrencilere mimarlık dışında her şeyi öğretiyor!

Samsun Mimarlar Odası Başkanı Mimar İshak Memişoğlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine dışarıdan ders vermek üzere OMÜ yönetimiyle anlaşma yaptı. Ders başı ücret ödenen Memişoğlu öğrencileri AK Parti iktidarına ve özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı kışkırtıyor.

“Ben Erdoğan’a hakaretten yargılandım. Beraat ettim” gibi cümleler kurarak öğrencileri Cumhurbaşkanı’na karşı kışkırtan Samsun Mimarlar Odası başkanı İshak Memişoğlu’nun sosyal medyasında da Cumhurbaşkanı’na hakaret ihtiva eden paylaşımlar ile dolup taşmış durumda.’’

Şeklinde haber yayınlanmış olsa da bu isnatlar tamamen gerçekten uzaktır. Şöyle ki;

Yukarıda yazılı söylemlerde bulunduğumdan bahisle yapılan haberin, hangi duyuma veya hangi görgüye dayanarak yapıldığına dair bir çıkarımda bulunamamanın ve kişilik haklarımın ihlaline yönelik yapılan bu yakıştırmanın üzüntüsü içerisinde bulunmaktayım. Yıllar boyu süregelen mimarlık hayatımda, halen ifa etmekte olduğum Samsun Mimarlar Odası Başkanlığı görevimde ve Ondokuzmayız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde yapmış olduğum öğretim görevliliği sürecinde asla bu şekilde bir ithamla karşılaşacak bir eylemde bulunmadım. Öğrencilerim ile ders saatleri içinde mevcut müfredatımız dışında sosyal yahut siyasi hayat ile ilgili hiçbir paylaşımda bulunmadım. Sosyal medyadaki paylaşımlarımda her Türk vatandaşının anayasal hakkı olduğu gibi, yine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Ak Parti genel başkanı ve cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili paylaşımlarım hakaret kastı ile yapılmayan, kaba tabir içermeyen, kişilik haklarına saldırı niteliğinde bulunmayan paylaşımlar olup ‘’eleştiri’’ sınırları içerisindedir. Bunların hiçbiri çevremi, hele ki öğrencilerimi cumhurbaşkanına karşı kışkırtma saiki olarak yorumlanamaz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı hakarette bulunmadım, böyle bir eylemden dolayı hiçbir dosyada sanık sıfatıyla yargılanmadım. Nitekim; hakkımda ‘’beraat’’ hükmü kurulmasının ilk şartı TC mahkemelerinde ‘’sanık’’ olarak yargılanmış olmaktır. Bu konuda aleyhime TC mahkemelerinde açılmış hiçbir kovuşturma mevcut değildir. Vizyonu ve misyonu ülkemize donanımlı, bilgili, aydın mimarlar yetiştirmek olan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak işbu haberden duyduğum üzüntüyü belirtmek ve işbu tekzip yazısını yayınlamak gereği hasıl olmuştur. ‘’

İshak Memişoğlu

Mimar

 

Samsun Mimarlar Odası İshak Memişoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert