Samsun Mübadele Derneği’nden Örnek Çalışma

  • Haberin Tarihi: 3 Temmuz 2012 - 16:24
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Samsun Mübadele Derneği’nden  Örnek Çalışma

Yapmış olduğu önemli faaliyetlerle Balkanlar – Samsun arasında bilim, eğitim ve ekonomik yönden köprü kuran Samsun Mübadele Derneği yine başarılı bir çalışmaya imza attı.

Samsun Mübadele Derneği başarılı bir faaliyete daha imza attı. 9 aydır sürdürülen çalışmalar sonucunda Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Samsun Mübadele Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) işbirliği  ile Selanik Aristotales Üniversitesi Pedagoji bölümünde okuyan onbir Batı Trakyalı Türk öğrenci Türkçe dil, imla, gramer, anlama-anlatma-ölçme değerlendirme, materyal hazırlama, Türk tarihi gibi konularda on üç gün süre ile eğitimlerini pekişmek amacıyla Samsun'a geldiler.
 
İLK ZİYARET OMÜ'YE

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Samsun Mübadele Derneği Başkanı Salih Meriç, "Batı Trakya’daki eğitim sorununa katkı sağlamak, Türk öğrencilerin ülkemizi daha iyi tanımaları aradaki ikili ilişkilerin pekiştirilmesi  amacıyla Amasya, Sinop Ve Samsun illerinin doğal, tarihi, kültürel değerlerinin tanıtılması ile eğitici gezileri de tertip ediliyor." dedi. 
Bu kapsamda Başkan Meriç ve beraberindeki öğrenciler ilk olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kampusunu gezdiler. Öğrenciler daha sonra Eğitim Fakültesi dekanı Prof.Dr. Cevdet Aydın'dan yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Düzenlenen ziyarete ayrıca Samsun Mübadele Derneği başkan Yardımcısı Ersin Kasap'ta katıldı.
samsunAhaber

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın