Samsun Nüfus Ortalamasına Göre Bonzai kullanımında ilk sırada!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Nüfus Ortalamasına Göre Bonzai kullanımında ilk sırada!
16.05.2017 10:50:52

 

Samsun Nüfus Ortalamasına Göre Bonzai kullanımında ilk sırada!

Samsun Haber - Samsun nüfus ortalamasına göre Bonzai kullanımında ilk sıradaki illerin arasında yer alıyor.

İstanbul Dolapdere’den 5 TL’ye Samsun’a gelen Bonzai hapının tanesi Samsun’da 20 TL’ye satılıyor ve ayda dört kere yani haftada bir Kökçüoğlu, Hastanebaşı ve Zeytinlik mahallesinden dağıtıma başlanıyor.

Bonzainin gramajını arttırmak için ise kekik ile karıştırılarak satışa veriliyor.

Yeni bir dağıtımın olduğu ise 112 Acil servise düşen acil hasta kayıtlarından anlaşılıyor. Çünkü yeni mal dağıtımıyla birlikte gençlerimiz Bonzai kullanır kullanmaz sapır sapır yollara düşüyor.

Samsun 112 Acil Servis yeni Bonzai dağıtımı sırasında Bonzai koma vakalarına ulaşabilmekten dolayı diğer hastalara yetişemiyor. 112 Acil servis gençleri baygın vaziyette yollardan topluyor.

Ve Samsun’da Bonzai kullanımından yılda 0 kişi ölüyor. Bu rakam diğer illere göre çok fazla.

Samsun’da Bonzai kullanımındaki artışın bir de ilginç sebebi var.

FETÖ ile mücadele etmekten rutin uyuşturucu devriyesine çıkacak personel bulamayan güvenlik ekipleri çaresiz kalmış durumda.

Şu sevindiricidir ki Samsun’da uyuşturucu ile mücadele için kurulmuş 40 kişilik Yunus ekibi bütün zor şartlara rağmen uyuşturucu satıcılarına yani torbacılara göz açtırmıyor.

Fakat asıl mücadelenin Baronlara karşı yapılması gerektiği de bir gerçek.

Konuyla alakalı olarak Akasyamhaber’e açıklama yapan TÜRKAV Başkan yardımcısı İlkay Erkan, Esrar kullanımının terörle mücadele kapsamında olduğu için esrardan daha tehlikeli olan Bonzai satışı ve kullanımının çok kısa zamanda yaygınlaştığına dikkat çekiyor.

Erkan, ayrıca Samsun sosyetesinin Bonzai yerine son zamanlarda Crack yani taş kullanımına yöneldiğini ve Samsun’da tespit edilmiş yaklaşık 100 taş kullanıcısının olduğunu belirtiyor.

TÜRKAV Başkanı İlkay Erkan, uyuşturucu ile mücadelenin gün geçtikçe zorlaştığını da belirtilerek tehditlere rağmen gençleri bu tehlikeden uzak tutmak için çaba Sart ettiklerini kaydediyor. 

Samsun Bonzai türkav İlkay Erkan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert