Advert
Samsun Okçuluk ve Atlı Okçuluk Kulübü Öğrencilere Geleneksel Türk Okçuluğunu Tanıttı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Okçuluk ve Atlı Okçuluk Kulübü  Öğrencilere Geleneksel Türk Okçuluğunu Tanıttı
28.09.2019 12:19:54

 

Samsun Okçuluk ve Atlı Okçuluk Kulübü Öğrencilere Geleneksel Türk Okçuluğunu Tanıttı

Samsunda bu alanda kurulan ilk kulüp olan Canik Kavsi Geleneksel Okçuluk ve Atlı Okçuluk Spor Kulübü, TÜBİTAK tarafından desteklenen Adnan Ölmez Ortaokulu Bilim Şenliğinde Atölye çalışması ile 50 öğrenciye Geleneksel Türk Okçuluğunu tanıttı ve ok attırdı.

Aynı etkinlikte Olimpik yaylarla da ok atan öğrenciler Türk kültür ve savaş sanatları konusunda bilgi aldılar. Canik Kavsi Kulübü Başkanı Civan Çelik, “Her geçen gün çocuklarımız ve gençlerimizin Türk Okçuluğuna ilgilerinin arttığını, Türk çocuklarının atalarını ve kültürünü tanıdıkça daha büyük işler başaracağını belirterek.

Böyle bir bilimsel etkinlikte davet edildikleri için okul müdürüne teşekkür ederek, “Türk Okçuluğunu tanıtıldığı bir etkinliğe ev sahipliği yapmak bizim için onurdur. Ancak bu güzel milli kültürümüz son 100 yıldır tamamen silinmiş ve hafızalardan yok olmuştur. Son 10 yıldır Türkiye’de canlandırılması için çalışan kulüpler kurulmuş olup, resmi olarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu kurulmuştur” dedi.

Olimpik yaylar Türk kültür ve savaş sanatları Canik Kavsi Kulübü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert