Samsun Olimpiyat Renklerine Büründü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Olimpiyat Renklerine Büründü
11.07.2017 13:31:15

 

Samsun Olimpiyat Renklerine Büründü

18 Temmuz’da başlayacak 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına sayılı günler kala, ev sahibi Samsun, olimpiyat halkalarının renklerine büründü. Kentin birçok noktasına çeşitli figürler ve afişler yerleştirilirken, cadde ve sokak direklerine de Deaflympics 2017’nin bayrakları asıldı

Türk spor tarihinin ve Deaflympics tarihinin en geniş katılımlı organizasyonu olarak 18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hazırlıklarında son aşamaya gelindi.

Deaflympics  2017’ye sayılı günler kala, Samsun adeta olimpiyat oyunları için ilmek ilmek işleniyor.  Şehrin belirli noktalarına çeşitli kent figürleri yerleştirilmesinden, boyama, çiçeklendirme çalışmalarıyla, köprü ve viyedüklerin göz estetiğine uygun donanımlarla güzelleştirilmesine kadar bir çok çalışma hayata geçirildi.

EVLER RENGARENK OLDU

İlkadım İlçesindeki Kalkancı, Baruthane, Liman, Cedit, Karasamsun, Kadifekale mahalleleri, Samsun-Ankara karayolu üzerinde bulunan Adalar Mevkii'ndeki bazı binalar ile Samsun-Ordu karayolu Çarşamba Havalimanı'na kadar olan güzergahtaki bazı binalar olimpiyat halkalarının rengi olan sarı, mavi, siyah, yeşil, kırmızı renklerine boyandı.

Boyalı evler kent siluetinde de renkli bir görüntü oluşmasını sağladı. Ayrıca kentte bulunan cadde ile sokak aydınlatma direklerine Deaflympic 2017’nin bayrakları asılırken, bilboardlar ve bazı binaların duvarlarına da afişler asıldı.

Deaflympics 2017 İlkadım İlçesi Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert