​Samsun Pir Sultan Abdal Derneği File Seferberliği!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun Pir Sultan Abdal Derneği File Seferberliği!
22.01.2019 13:32:09

 

​Samsun Pir Sultan Abdal Derneği File Seferberliği!

Samsun'da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nde düzenlenen El Sanatları Kursu'nda üye kadınlar, file ve çanta üreterek ekonomiye, çevreye ve Cemevi'ne katkı sağlıyorlar.

Samsun'da Pir Sultan Abdal Derneği'nde Atakum Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni sezonla birlikte başlatılan El Sanatları Kursları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Her hafta perşembe ve cuma günleri gerçekleştirilen kurslarda dernek üyesi kadınlar şimdi de file ve çanta üretimine başladı.

POŞETE KARŞI FİLE

Derneğin Atakum İlçesi'ndeki merkezinde düzenlenen Halk Eğitim Müdürlüğü El Sanatları Kursları ilgi görüyor. Usta Öğretici Sevim Yıldırım tarafından düzenli olarak verilen kurslarda dernek üyesi kadınlar birbirinden farklı el sanatları ürünleri ortaya koyuyor. Marketlerde poşetlerin parayla satılmaya başlanmasıyla birlikte ise dernek üyeleri, file ve çanta üretme karar aldı.

15 KİLOYA KADAR YÜK

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Usta Öğretici Sevim Yıldırım, "Dernek üyesi kadınlarımız son derece kaliteli file ve çantalar üretmeye başladı. Örneği bir file 15 kiloya kadar yük alabiliyor. Ayrıca yersiz, kullanılmayan kumaşlardan çeşitli çantalar üretmeye başladık. Bu file ve çantalar market alışverişlerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Emek veren kursiyerlerimizi kutluyorum" dedi.

CEMEVİNE DE KATKI

Ürettikleri file ve çantaları satışa sunduklarını belirten Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Alev Taşköprü ise, "Özellikle filelerimize rağbet var. Böylece hem ekonomiye katkı sağlıyoruz hem de çevre ve doğayı korumuş oluyoruz. File ve çanta satışlarından elde ettiğimiz gelirle ayrıca inşaatı henüz tamamlanmış cem evimize de maddi destekte bulunuyoruz" diye konuştu.

 

 

Samsun Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Atakum Halk Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER