Advert
Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Neden açılamıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Neden açılamıyor!
20.05.2017 11:25:38

 

Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Neden açılamıyor!

Samsun Haber - Samsun’da 20 Şubat 2008 tarihinde ihalesine çıkılan 200 yataklı olarak planlanan ve yüze 95 oranında tamamlanan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi inşaatı 11 yıldır açılmayı bekliyor.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde 200 yataklı psikiyatri servisi ve 60 yataklı AMATEM servisi bulunacak.

Hastane kapasitesinin 1 yataklı oda sayısı 80, 2 yataklı oda sayısı 60, poliklinik oda sayısı 82, tek kişilik kriz odası (özel kaplamalı) 20 ve yoğun bakım yatak sayısı 12 olacak. 42 milyon 785 bin 561 TL proje bedeli olan yatırımın fiziki gerçekleşmesinin yüzde 95’i tamamlanırken, bakanlığın imalat artışı talebi nedeniyle verilen süre uzatımı 26 Nisan 2016 tarihinde dolmuştu. Yüklenici cezalı olarak çalışmaya devam ediyor.

4. KEZ SÜRE UZATIMI VERİLDİ

Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatı ile birlikte tamamlanması gerekiyordu. Ancak ihaleyi alan firmanın maddi sıkıntıları nedeniyle inşaatı bitiremedi ve 4 defa süre uzatımı verildi.

BİR YIL ÖNCE AÇILACAK MÜJDESİ

Samsun'da yaklaşık 11 yıl önce inşaatı başlayan ve 7 yıl önce bitmesi planlanan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin geçtiğimiz yıl açılacağı müjdesi verilmişti.

FİRMAYA KAYYUM ATANDI

İnşaatın yapım işini alan ilk firmanın iflas etme noktasına gelmesi nedeniyle kayyum atandı. Ancak firma buna rağmen inşaatı tamamlayamadı. TOKİ tarafından 3 kez daha ihale edilen hastanenin, yaklaşık bir yıl önce  tamamlanarak Sağlık Bakanlığı'na teslim edilmesi bekleniyordu.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, 200 yataklı psikiyatri servisi ve 60 yataklı AMATEM servisi ile bütün bölgeye hitap edecek.

Hastanenin açılmaması alkol ve uyuşturucuyla mücadeleyi önemli ölçüde sekteye uğratıyor.

Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi amatem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert