Samsun sahte işadamları yüzünden kalkınamıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun sahte işadamları yüzünden kalkınamıyor!
11.11.2019 12:55:16

 

Samsun sahte işadamları yüzünden kalkınamıyor!

Kanal NOK’ta yayınlanan programında Samsun’daki işsizliği ele alan Ahmet Çağdaş Çatoğlu, “Samsun’da metrekareye bir işadamı düşüyorken ve bu kadar çok işadamı derneği varken, işsizlik neden hala büyük sorun” diye konuşarak işadamı derneklerini hedef aldı.

Samsun’da yayın yapmaya başlayan internet televizyonu Kanal NOK ekranlarında yayınlanan Uzun Lafı Kısası programında, şehirdeki işsizliği masaya yatıran gazeteci Ahmet Çağdaş Çatoğlu, işadamı derneklerini hedef aldı. “Samsun’da bu kadar çok işsiz varken, kimse size işadamı havası attırmaz” diyerek işadamları derneklerine yüklenen Çatoğlu’nun bu videosu kısa sürede Samsun’da gündem oldu.

Samsun’da kayıtlı 100 bin civarında işsiz olduğunu söyleyen ve kayıt dışı işsizlerle birlikte bu rakamın ciddi oranda katlandığına dikkat çeken Ahmet Çağdaş Çatoğlu, “Samsun’daki en önemli sorun işsizlik. İşsizlik nedeniyle her yıl 40 bin civarında insan başka kentlere göç ediyor. Sanayi alanlarının dar olması başta olmak üzere, işsizliği bir çok sebebi var. Bizim merak ettiğimiz, işsizliğin bu kadar ciddi bir sorun haline geldiği kentimizde, nasıl oluyor da bu kadar çok işadamı ve derneği oluyor. Ya bu şehir de işsizlik yok, ya da siyad, miyad, fiyad, giyad derneklerindeki beyefendiler işadamı değil” diyerek tepki gösterdi.

Kısa sürede çok sayıda internet kullanıcısının ilgisini çeken videoya, özellikle işsizlikle mücadele eden gençlerden büyük destek geldi. İşadamları derneklerinin bu videoya vereceği cevap da merak konusu oldu.

Kanal NOK Samsun Ahmet Çağdaş Çatoğlu sahte işadamları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Samsunlu yazar     2019-11-11 Ahmet beyin bu sözleri gözlerimi yaşarttı. Atakum belediyesinden zamanında atılanlar olduğunda niye sesini çıkarmamış. Ha bu arada kendi de işsizdi değilmi, ama gerçi kanalları var nokumun bişey olmaz ona.
GALERİLER
Advert