Samsun Salıpazarı’nda Sıvasız Ve Boyasız Bina Kalmayacak
Reklamı Geç
Advert
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Salıpazarı’nda Sıvasız Ve Boyasız Bina Kalmayacak
09.05.2017 10:04:56

 

Samsun Salıpazarı’nda Sıvasız Ve Boyasız Bina Kalmayacak

Salıpazarı Belediye Meclisinin aldığı karar gereği cadde ve meydanlara bakan yüzeylerde boyasız ve sıvasız bina kalmayacak.

YUSUF ZİYA YILMAZ İSTEDİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın İlçe ziyaretinde “Evlerimizin içi bizlerin, dış cephesi şehrindir. Kent estetiğini bozan görüntüdeki binaları boyayacağız, sıvayacağız” demişti. Başkan Yılmaz’ın bu çağrısından sonra hareke geçen Salıpazarı Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında konuyu gündemine aldı.

Belediye Meclisinde konuşan Başkan Halil Akgül “Yeni gelişen ve büyüyen ilçemizde bina dış cephelerinin sıvasız ve boyasız oluşundan dolayı ilçemiz görselini etkilediğini, yerli ve yabancı misafirlerin ilçemize gelişinde bunu sıkça  ifade ettiklerinin yanında ilçemizde Sayın Valimizin başkanlığında İlçe Kaymakamımız, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer kurum amirlerinin katılımlı toplantısında konu zaten gündeme gelmişti.

ÇİRKİN GÖRÜNTÜYLE ANILMAK İSTEMİYORUZ.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle son zamanlarda yerli turistlerin ilgisini çeken Salıpazarı İlçemizin bu çirkin görüntülerle anılmasını istemiyoruz diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “İlçe merkezimizde maalesef çok hoş bir görüntü karşımıza çıkmıyor. Çok sayıda evin boyasız, eski ve döküntü olduğunu görmek mümkün.  Bu da bize ilçemize hiç yakışmıyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyu çözmek için çalışmalarımız olacak. Vatandaşlarımızın da konuya gerekli hassasiyeti göstereceklerinden hiç şüphem yok. El birliği ile bu çirkin görüntülerden kurtulacağız.” dedi.

OY BİRLİĞİ İLE KARAR ALINDI.

Alınan Meclis kararında Meydanlar, cadde ve sokakların belirlenerek sıvasız ve boyasız binaların bir an önce sıva ve boyalarının yaptırılması kararı alınmış olduğundan, öncelikle Çarşamba istikametinden Salıpazarı’na girişi olan Çarşamba Caddesi ve Şehit Orhan Erdoğan Caddesi ile Cumhuriyet Meydanına bakan binaların tamamı, Gökçeli Mahallesinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Yeşil Caddesindeki binaların sıvasız ve boyasız olanların öncelikle tespit edilerek en kısa sürede yapılmasına,  oy birliği ile karar verilmiştir” dendi.

 

Samsun Salıpazarı Yusuf Ziya Yılmaz Halil Akgül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert