Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Ertelenen Sigorta Primleri Açıklaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Ertelenen Sigorta Primleri Açıklaması
27.11.2017 12:00:32

 

Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Ertelenen Sigorta Primleri Açıklaması

Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden İşverenlerin Ertelenen Sigorta Primlerinin Ödenmesi İle alakalı bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, “2016 yılında asgari ücretin 1.273,50.-TL den 1.647,00.-TL ye artması nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirilmiş ve 2017 yılında da devam ettirilmiştir. Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak - Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir.

İlimizde ertelenen;

2017 Ocak ayı sigorta primlerinin 30/11/2017 tarihine kadar,

2017 Şubat ayı sigorta primlerinin 26/12/2017 tarihine kadar,

ödenmesi gerekmektedir.

Ertelenen sigorta primlerinin ikincisinin ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle, 2017 yılı Ocak ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayının sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

 İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır.

Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir.

Ertelediğimiz sigorta primlerinin zamanında ödenmesi unutulmamalıdır.” denildi.

Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü asgari ücret sigorta prim indirimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert