Samsun STK’ları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’na soruyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun STK’ları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’na soruyor
10.01.2018 12:15:02

 

Samsun STK’ları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’na soruyor

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı TİGEM’in başarılı Genel Müdürü Mehmet Taşan’ın görevden alınmasından rahatsızlık duyan Samsun STK’ları, Samsun’a gelen Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Taşan’ın neden görevinden alındığını soruyor.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü (TİGEM)’de 4 yıldır başarılı bir şekilde yöneticilik yapan Mehmet Taşan'ın görevden alınması Samsunlu STK’ları ayağa kaldırmıştı.

Bugün Samsun’da çeşitli temaslarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Taşan’ın neden görevden alındığını soran Samsunlu STK’lar şimdiye kadar bu sorunun cevabı alamadılar.

EN BÜYÜK TEPKİ ASİYAD’TAN

Ankara Samsun İşadamları Derneği Genel Başkanı Osman Yılmaz, Mehmet Taşan’ın görevden alınma ihtimalinin bütün Samsunluları üzüntüye sevk ettiğini kaydederek, Samsun Bakan Ahmet Demircan başta olmak üzere Samsun milletvekillerinin Ankara'da görev yapan Samsunlu bürokratlara Mehmet Taşan’a sahip çıkmalarını istedi.

Osman Yılmaz, TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan'ın Ankara'da genel müdürlük görevinde çok başarılı bir bürokratlık örneği sergilediğini belirterek, “Samsun'u temsil eden sivil toplum kuruluşları, 'Burada kimin lobisi güçlüyse onun dediği oluyor. Samsunlu bürokratlarımıza sahip çıkalım. Onlar Samsun'un medarı iftiharlarıdır” diye belirtti.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Samsun Ahmet Eşref Fakıbaba Samsunlu STK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert