Samsun Sürdürülebilir Sulama Yönetimi Paneli
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Sürdürülebilir Sulama Yönetimi Paneli
01.12.2017 09:41:43

 

Samsun Sürdürülebilir Sulama Yönetimi Paneli

Samsun Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından “Sürdürülebilir Sulama Yönetimi’’ konulu bir panel düzenlendi.

Panele Vali Yardımcısı Hakan KUBALI, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Bayram AY, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Yusuf DEMİR, Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği  Bölge Müdürü Mustafa DOYURUCUOĞLU, Tohum Sertifikası Test Müdürü Tahir ATAR, Zirai Karantina Müdürü Mehmet Fatih ÖZDEMİR, Gıda Kontrol Laboratuvarı Müdürü Osman AYDIN, Bafra Kızılırmak Sulama Birliği Başkanı Kemal NAİR, Bafra Altınkaya Sulama Birliği Başkanı Ali KADEMER, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif ÖZDEMİR,  Bafra Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Hasan TOKER, üniversite öğretim görevlileri, çiftçiler, tarım danışmanları, Bakanlığımızın il- İlçe çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Bayram AY  ‘’Sürdürülebilir Sulama Yönetimi’’  konulu bu panelde amacımız tarım ve sulama ile ilgili tüm kesimleri bir araya getirerek Sürdürülebilir Sulama Yönetimi ile ilgili genel mevcut durumu ortaya koymak, sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri üretmektir’’ dedi.

Sonrasında söz alan Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Yusuf DEMİR de; küresel ısınmanın su ile birlikte algılanmasını, suyu geleceğe taşımamız yani sürdürülebilir su ve sulama yönetiminin dünyanın en önemli konularından biri olduğunu vurgulamıştır. Vali Yardımcısı Hakan KUBALI ise konuşmasında suyun en önemli yaşam kaynağı ve su yönetiminin günümüzün en temel konularından biri olduğunu, tarım yapılabilir arazilerin sulama imkânından yoksun olduğu ve su yönetimi konusunda halkın bilinçlendirilmesinin ve var olan sulanabilir tarım arazilerinin korunmasının öneminden bahsetti.

Panele konuşmacı olarak katılan Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Sulama Altyapısı Çalışma Grubu sorumlusu Ali Çağlar ÇELİKCAN; Tarım Bakanlığını sulama konusundaki Politika ve Stratejileri, Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Altyapı ve Sulama Bölümü öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Eyüp Selim KÖKSAL; ‘Basınçlı Sulama Sistemleri ve Doğru Kullanım Yöntemleri’, Doç. Dr. Kadir Ersin TEMİZEL; ‘Yüzey Sulama Sistemleri’, Devlet Su İşleri 71. Şube Müdürlüğünden Selman ÇUBUKÇUOĞLU;  ‘Devlet Su İşlerinin Sulama Sahaları ve İşletme ve Bakım Başmühendislikleri Hizmetleri, Karşılaştıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri’, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Murat ASAR;  ‘Zirai Meteoroloji’, Bafra Kızılırmak Sulama Birliğinden Bekir KAYA;  ‘Sulama Şebekelerinin İşletilmesi’ konularında bilgiler verdi.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert