Samsun Şuurlu Öğretmenler Derneği Şube Başkanı Hasan Keser: Şuurlu bir öğretmen Erbakan!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Şuurlu Öğretmenler Derneği Şube Başkanı Hasan Keser: Şuurlu bir öğretmen Erbakan!
28.02.2018 11:01:01

 

Samsun Şuurlu Öğretmenler Derneği Şube Başkanı Hasan Keser: Şuurlu bir öğretmen Erbakan!

Samsun Şuurlu Öğretmenler Derneği Şube Başkanı Hasan Keser, Merhum Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. Sene i devriyesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Samsun ÖĞDER Şube Başkanı Hasan Keser mesajında;

“Ülkemizin dört bir  tarafında olduğu gibi Samsunda da  Prof.Dr Necmettin Erbakan'ı anmak için değişik programlar icra ediliyor". Erbakan hocamız iyi bir Müslüman, iyi bir ilim adamı, büyük bir devlet ve siyaset adamı olarak anmaya ve anlamaya en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir şahsiyettir dedi” dedi.

“Eğitimde Asıl Mesele Çocuğun Kalbine Ne Koyduğunuzdur”

 ÖĞDER Şube Başkanı Keser şöyle devam etti;

Erbakan hocamız Edebiyle, iffetiyle, tebessümüyle, nezaketi ve hataları affeden duruşuyla modern hayatta Müslümanın nasıl olacağını hepimize öğretmiştir. Helal dört ün haram beş ten  üstün olduğunu öğreten. "Eğitimde asıl mesele çocukların kalbine ne koyduğunuzdur" diyerek eğitimin temelinin edep ve ahlak olduğunu bizlere öğreten Erbakan hocamız, İslam aleminin ilimden uzaklaştığı ve uzaklaştırıldığı bir dönemde ilmi çalışmalarıyla da herkese örnek olmuştur. Başarılı bir mühendis, başarılı bir mucit idi. Leopar tanklarının gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Birçok ilmi çalışması olmuştur. Öyle ki o dönemde ilimde ileride olan Almanya da mühendislik dersleri vermiştir. Bu özelliği ile de hem ülkemizde hem de İslam alemine adeta lisani hal ile "Bizim ilimde de fende de herkesten ilerde olmamız gerekiyor "hakikatini herkese haykırmıştır.

Erbakan hocamız İslam Birliği davasına ömrünü adamıştır. Milletimizi ezen ve emeğini sömüren borca dayalı ekonomik sistemle mücadele etmiş adil ekonomik düzeni uygulama mücadelesi vermiştir. Hakkı üstün tutan maneviyatçılığı benimseyen ve herkesin iyiliği için çalışan bir gençlik yetiştirilmesi gerektiğini, gençlerin eğitimde bir yandan ilim öğrenip diyer yandan nefis terbiyesi yapması gerektiğini ve herkesin iyiliği için çalışması gerektiğini söylemiştir. Rahmetli Hocamız, sayının değil etkinliğin, haklı olmanın, doğru yerde durmanın önemini en somut şekilde ortaya koymuştur. İslam’da itirafları bir kenara bırakarak D8 İslam Birliği ile Müslümanları ittifak halinde bir araya getirmiş, Cihan devleti Osmanlı’nın zihniyet ve ideolojisi Erbakan hocamızla ete ve kemiğe bürünür hale gelmiştir.

SEVGİNİN ÖLÇÜSÜ FEDAKARLIK

Her zaman ifade ediyoruz ki sevginin ölçüsü fedakarlıktır. Bu gün herkes "Erbakan hoca bizimde hocamızdır, Allah kendisinden razı olsun, değeri hayattayken anlaşılamamıştı demektedir. Unutulmamalıdır ki bir insanı sevmek ve taktir etmek onun fikirlerini uygulamayı, onun yolundan ve izinden gitmeyi gerekli kılar. Bizler Erbakan hocanın tarihselleştirilmesine müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Erbakan hocayı sadece rahmetle anmak amacını taşımıyoruz. Erbakan hocayı seviyor, rahmet ve minnetle anıyorsak onun fikirlerini dipdiri ve taptaze tutmak görevimizdir.

Şahadet ayı olan Şubat ayında vefatının 7. Seneyi devriyesinde, 28 Şubat post modern darbesinin sene-i devriyesinin arifesinde 27 Şubat 2011 de Rahmet i Rahman a uğurladığımız 54. Hükümetin Efsane Başbakanı Milli Görüş Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan hocamızı rahmet ve minnetle anıyor. Yurt genelinde yapılan programlar vasıtasıyla Erbakan hocanın fikirlerinin anlaşılması ve özümsenerek milletimiz nazarında yeniden hayat bulmasını temenni ediyoruz.

yine Şahadet ayı şubat ayı olması  vesilesiyle kahraman ordumuza Zeytin Dalı Harekatında muvaffakiyetler diliyor. Şehitlerimize Allah tan rahmet, dost, akraba ve yakınlarına, Aziz milletimize sabırlar diliyorum.

Samsun ÖĞDER Necmettin Erbakan Hasan Keser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER