Samsun Tarım İl Müdürlüğü’nden Çiftçilere Tarım Sigortası Uyarısı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Tarım İl Müdürlüğü’nden Çiftçilere Tarım Sigortası Uyarısı
08.03.2019 10:58:59

 

Samsun Tarım İl Müdürlüğü’nden Çiftçilere Tarım Sigortası Uyarısı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı çiftçileri ürettikleri tarım ürünlerini Sigorta yapmaları konusunda uyardı!

Konu ile ilgili bilgi veren İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı; “Son yıllarda yaşanan küresel İklim değişikliğinin etkisiyle bitkisel ve hayvansal üretimlerimiz meteorolojik olaylardan (don, dolu, fırtına, hortum yangın, heyelan, deprem sel ve su baskını) olumsuz etkilenmektedir. İlimiz içinde önemli oranda yetiştiriciliği yapılan tarım ürünleri de risk altındadır.

 Bu nedenle Çiftçilerimizin herhangi bir olumsuzluk durumunda mağdur olmamaları için Tarım Sigortasını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir. Tarım Sigortası yaptırmayan üreticilerimiz, 2090 sayılı Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilere Yapılacak Devlet yardımlarından istifade edemeyeceklerdir.

Değerli üreticilerimiz Tarım sigortası yaptırmak için son başvuru tarihi Fındık için 10 Mart 2019, Ayçiçeği için 10 Haziran2019, Mısır için 1 Ağustos 2019, Soya için 8 Ağustos 2019, Çeltik 31 Temmuz 2019, Buğday için ise21 Marttır. Ancak son tarihlere kadar beklemeden hemen tarım sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Değerli Çiftçilerimiz sadece yapılması gereken; İl/ilçe Tarım ve Orman Müdürlükleri’ne başvurularak, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt yaptırmak ya da mevcut kayıtların güncellenip, ardından yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla sigorta yaptırılmasıdır” diye belirtti.

Çiftçi Kayıt Sistemi Tarım sigortası Nail Kırmacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER