Samsun teog'da türkiye sıralamasında kaçıncı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun teog'da türkiye sıralamasında kaçıncı!
12.01.2017 08:56:38

 

Samsun teog'da türkiye sıralamasında kaçıncı!

Samsun Maarif Hereketi’nin toplantısında verilen rakamlar ve “Samsun Maarif Hareketi meyvelerini vermeye başladı” şeklindeki değerlendirmeler için henüz erken olduğu belirtiliyor.

 

Samsun Haber - Toplantıda “Samsun, 1. dönem TEOG ortalamasını 20 puan artırarak Türkiye ortalamasını geçti” denilmesine rağmen Türkiye sıralamasında kaçıncı olunduğunun belirtilmemesi ve 20 puanlık artış verilmesine rağmen Türkiye ortalamasının da artmış olmasının gözden kaçırılmaya çalışılması şaşkınlık oluşturdu.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimi harekete geçirmek amacıyla hazırlanan Samsun Maarif Hareketi eğitim, proje ve ders dışı faaliyetler kapsamında "Bir Şehir Değişir Türkiye'yi Değiştirir" sloganıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde büyük bir katılım ile açılışı yapılan Samsun Maarif Hareketi’nin sözü edilen değişimi yaşatabilmesi için henüz erken olduğu değerlendiriliyor.

Samsun Maarif Hareketi ilk somut başarısını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de Kasım ayı içinde yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavındaki (TEOG) başarısı ile gösterdi. 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Samsun ilinin TEOG ortalaması 399 puan iken bu yıl Samsun başarısını 20 puan artırarak 419 puan yaptığı belirtilirken Sadece 1. dönem TEOG ortalaması ile Türkiye ortalamasını geçen Samsun’un 2. dönem yapılacak TEOG ile beraber yılsonunda da önemli bir başarı yakalayacağını gösterdiği kaydedildi.

Öte yandan uzmanlar hiç bir ilin kendi sırasını bilemeyeceğini, artışın ülke genelindeki ortalama artış oranı ile kıyaslanabileceğini, sağlıklı bir ölçme için her yerde ne kadar artışın olduğunun ortaya konularak kıyaslanma ve ölçme yapılması gerektiğini bunun da kolay ve kısa zamanda elde edilebilecek bir sonuç olmayacağı vurguluyor.

Uzmanların değerlendirmesinde ayrıca ülke ortalamasının artışının özerinde bir artış gerçekleşmişse olumlu bir müdahaleden bahsedilebileceği belirtilirken ayrıca eğitim gibi bir alanda 4 ayda artış sağlamayabilmenin mümkün olmayacağına dikkat çekildi.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü teog Samsun Maarif Hareketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Eğitimci     0000-00-00 Proje yapmak güzel. Ama Atakum ile Vezirköprüye aynı proje olmaz. Birde ilçe Müdürleri atlanarak yapılan proje başarılı olmaz.
GALERİLER
Advert