Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası’nda Kurum İçi Eğitim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası’nda Kurum İçi Eğitim
03.03.2020 17:28:18

 

Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası’nda Kurum İçi Eğitim

Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası Kurum İçi Eğitim programı çerçevesinde düzenlenen, “Kurumsal İletişim ve Etkili Geri Bildirim” eğitiminde konuşan Eğitmen Veysel Sami Berikan, hem çalışma hayatında, hem de kendi yaşantımızda geri bildirim kalitesinin öncelikle iletişimden başladığını söyledi.

Her Şey İletişimle Başlıyor

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), 2020 yılı kurum içi eğitim takvimi kapsamında, personele yönelik olarak “Kurumsal İletişim ve Etkili Geri Bildirim” eğitimi düzenlendi. İzgören Akademi’den Eğitmen Veysel Sami Berikan’ın anlatımıyla gerçekleştirilen eğitim programına,  Samsun il ve ilçe Oda-Borsa personelleri de katıldı. Gurup çalışmalarıyla interaktif şekilde geçen eğitimde, Berikan “Geri Bildirimi Oluşturan Unsurlar”, “Çatışma Yönetimi”, “Toplantı Yönetimi” ve “Kurum İçi ve Dışı İletişim” başlıklarında sunum yaptı.

Birbirinizi dinleyin, öz konuşun

Çalışma hayatında yaşam kalitesinin ve geri bildirim kalitesinin öncelikle iletişimden başladığına vurgu yapan Veysel Sami Berikan, “Çalışma hayatında belirsiz ifadeler, yersiz tekrarlar bizi felakete sürükler. Duruma olumlu beklentilerle yaklaşın. İtirazlarını önceden tahmin edin ve bunu seslendirin. Yaptığınız çalışmaları sembolleştirin, sayılaştırın ve olabildiğince sadeleştirin. Karşı tarafın ihtiyaçlarına yanıt verin ve onların dilinden konuşun. Yaşam kalitemiz, geri bildirim kalitemiz önce iletişimden başlıyor. Bilmiyorsanız, bilmediğinizi söyleyin, kendi tecrübelerinizi başkasıyla kıyaslamayın ve en önemlisi birbirinizi dinleyin, öz konuşun. Dinlemek anlamaktır” dedi.

 

Eğitimler devam edecek

Üstlendikleri vizyon ve misyon çerçevesinde personelin hizmet içi eğitimlerine büyük önem verdiklerini ifade eden Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu,  “Hizmet kalitemizi daha yukarılara taşımak adına bir plan doğrultusunda yıl boyunca çeşitli konularda eğitim programları düzenliyoruz. Yılın ilk eğitimini de Kurumsal İletişim ve Etkili Geri Bildirim konusunda düzenledik. Kurum içi eğitimlerimize, üye memnuniyet odaklı olarak devam edeceğiz” diye ifade etti.

Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası STSO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER