Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen: Türk ordusuna akıl vermeye kalkmayın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen: Türk ordusuna akıl vermeye kalkmayın!
26.01.2018 12:47:06

 

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen: Türk ordusuna akıl vermeye kalkmayın!

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen'den Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan'a hodri meydan!

Türk Tabipler Birliği adlı örgütün resmi internet sitesinde 24. 01. 2018 tarihinde ‘Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur’ başlığıyla yayınlanan bildiride  “Savaşa hayır, barış hemen şimdi!” sloganıyla sonlandırılmasını kınayan basın açıklamamıza Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan verdiği karşılıklar ikinci bir açıklamayı mecbur kılmıştır.

Askerimizin fedakârca yürüttüğü mücadelenin sürdüğü şu günlerde yapılan bu çağrının muhatabı PKK-PYD olarak belirtilmediğine göre mesajın Türk Ordusuna verildiği açıktır. Hal böyle iken Dr. Erkan “Zırva tevil götürmez” ilkesini göz ardı ederek kendince savunmalar geliştirmiş, “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” atasözünün hakkını vermiştir. Kendilerinin meslek kuruluşu olduğunu beyan edip aynı capta olmadığımızı vurgulayarak askerlik hatıralarından bahis açmış; bizi hamasetle itham ettikten sonra “ne alakası var” yüzeyselliğinde sözlerini şöyle bitirmiştir: Adı ‘Türk Ocağı’ ama bir tek onlar mı Türk? Kendi görev tanımları neyse o alanlarla ilgili değerlendirme yapsınlar. Herkes kendi işine baksın”. Dr. Erkan, ne tür bir bildirinin arkasında durmaya çalıştığını kavrayamamışsa ortada ciddi bir sorun vardır. Dilerse kendisine gönüllü olarak Anlambilimi dersi verebilirim. Lakin bilinçli bir savunu içindeyse sözlerine cevaplarımızı tek tek sıralayalım Madem siz meslek kuruluşusunuz o takdirde hekimlerinizin haklarını savunup çizmeyi aşmayınız. Hele Türk Ordusuna akıl vermeye hiç kalkmayınız. Aynı çapta olmadığımız tespitiniz doğrudur. Savunmaya kalktığınız bildirinin çapsızlığını görünce bu durumdan hiç de şikayetçi değiliz, biliniz. Bölücüler dışında toplumun her kesiminin ittifak ettiği bir konuda görüş beyan etmeyi politika olarak görüyorsanız size diyecek bir sözümüz yok. Lakin toplumsal meselelerde siz görüşlerinizi paylaştığınızda ihtisas, bir asrı aşan birikimiyle, yönetiminde yer alan çok sayıdaki hekimiyle fikrini açıklayan Türk Ocağı politika yapmış oluyor öyle mi?  Ötekileştirerek alan kazandığımızı düşünüyorsanız ötekiler gibi davranmaktan bir an önce vazgeçiniz. Şunu iyi anlayın. Türklüğü tekelimize almak gibi bir iddiamız yok. Lakin askerlik anılarınızdan referansla vurgulamaya kalktığınız üzere Türk'e aidiyet şuurunuz sağlam ise düşmanlarımızla aynı içerikteki söylemleri bir an önce terk edin ki kimden yana olduğunuzu görelim. Türk Ocağının görev tanımı Yüce Türk Milletinin menfaatlerini savunmak şeklinde özetlenebilir. Bu yolda günümüze dek gereğini yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. En önemlisi ise şu: Sizin hamaset deyip geçtiğiniz mevzular için bu toprağın çocukları can veriyor.  Bu noktaya lütfen hassasiyet gösterin.. Son olarak bir tavsiyem daha var. Zahmet buyurup Türk Ocaklarının tarihine bir göz attıktan sonra açıklamalarınızı yapın. Bu vesileyle hodri meydan diyorum. Devletin bekası noktasında samimi iseniz Türk Tabipler Birliğinin yayınladığı bildirinin tek muhatabının PKK-PYD olduğunu basın önünde açıklığa kavuşturunuz. Aksi takdirde sizi okuduğumuzu iddia ettiğiniz ‘kötü’ niyetinizle anılmaktan kurtulamazsınız. Yüce Türk Milletine ve “Atatürk’ün kendini emanet ettiği” Türk hekimlerine saygılarımızla duyurulur.   

Türk Tabipler Birliği Samsun Türk Ocağı Serkan Şen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ali     2018-01-26 tabip odası tüm doktorları temsil etmemektedir.oda yönetimi sadece kendi düşünlerini bildiriyorlar.bu düşünceler de hastalıklı ve teröristcedir.üç,beş hainin dışında, biz çoğunluktaki doktorlar vatanımızı seviyoruz ve her zaman devletimizin yanındayız.
GALERİLER
Advert
Advert