Samsun Türk Ocağı’ndan Kudüs Açıklaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Türk Ocağı’ndan Kudüs Açıklaması
06.12.2017 16:10:00

 

Samsun Türk Ocağı’ndan Kudüs Açıklaması

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımak Ve PYD’ye silah sağlamak aynı hesabın farklı işlemler olduğunu vurguladı.

Şen “İşgalci Batılı zihniyetinin ‘Şark Siyaseti’ ile Siyonist Yahudilerin ‘Büyük İsrail’ hedeflerinin örtüştüğü bir dönem yaşıyoruz. Bu dönemde ABD’nin Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma konusunda attığı yıkıcı adımı Türk Ocakları olarak endişeyle karşılıyoruz. Dünya dengelerini sarsabilecek bu tutumun ağır sonuçlar doğurabileceğini ihtar ediyoruz. Bilindiği üzere Kudüs; Hristiyanlar, Yahudiler ve biz Müslümanların önem verdiği kutsal bir merkezdir. İsrail, 1967’den bu yana, Doğu Kudüs’te işgalcidir. ABD ise fiili durumu hukuki bir vaziyete büründürmek için her fırsatı değerlendirmektedir.  Kudüs, asla İsrail’in başkenti şeklinde nitelendirilemez. ABD’nin çabaları, bölgedeki sorunların daha da çözümsüzleşmesine hizmet etmektedir. Birleşmiş Milletler Teşkilatının bir nebze ciddiyeti kalmışsa bu girişime dur diyebilmelidir. Müslümanları temsil eden devletlerin kimliklerinin gereğini yapmaları ve İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak Türkiye’nin çabalarına destek vermeleri gerekir.

Türk Ocakları olarak Kudüs’ün İsrail’in bölünmez başkenti yapılmasına yönelik her türlü adımın karşısında olduğumuzu bir kez daha,beyan ediyoruz. Bölge barışının tesisi için Filistin Devleti’nin dünyada tam anlamıyla tanınması ve haklarının iadesinin şart olduğu düşüncesindeyiz. İsrail’in 1967’den beri işgal ettiği Doğu Kudüs’teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğunu ve nihai olarak İsrail’in Harem-i Şerif’in kutsiyetine ve tarihî konumuna saygı göstermesinin insani ve hukuki bir yükümlülük olduğunu ilan ediyoruz. İsrail’in muhafızlığını görev bilen ABD siyasetini reddediyoruz. Kudüs’ü başkent olarak tanımakla PYD’ye silah sağlamak aynı anlayıştan beslenen uygulamalardır. İsrail - ABD ittifakının Türk ve İslam dünyasına yönelik art niyetli politikalarının sonuna dek  karşısında olduğumuzun duyarlı kamuoyunca bilinmesini isteriz.” dedi.

​Samsun Türk Ocağı Serkan Şen Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert