Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Aslan Kösef: Fındık Üreticileri Mağdur Edilmemeli
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Aslan Kösef: Fındık Üreticileri Mağdur Edilmemeli
27.08.2018 13:01:57

 

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Aslan Kösef: Fındık Üreticileri Mağdur Edilmemeli

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan Kösef, Samsun başta olmak olarak Karadeniz bölgesinde çoğu ailenin geçim kaynağı olan, Fındık hakkında açıklamalarda bulundu.

Fındığın direk Avrupa pazarına ihraç edilen bir üretim olduğuna dikkat çeken Aslan Kösef “Fındık üreticileri çoğu zaman ürettikleri fındığı, Avrupa ve Amerika menşeili firmalara satmakta. Bu firmalarda fındığı alırken en dip fiyattan alma çabasındalar. Dünyanın en büyük fındık üreticisiyiz lakin Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fiyat açıklamadığı sürece, Avrupalı firmalar dip fiyatlardan anlaşmalar yapmakta. Bu sorunun çözülmesi içinde TMO gecikmeden fiyat açıklaması yapmalıdır. Yapılan fiyat açıklaması ile birlikte fındık hak ettiği değeri bulacaktır. ”dedi.

FINDIK HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULMALI

Fındık fiyatının hak ettiği bir seviyede olması gerektiğini vurgulayan Başkan Kösef, “Geçtiğimiz yıl fındığa verilen tutar ne yazık ki yalnız maliyeti karşılamaktaydı. Artan enflasyon ve dolar üzerinde oynanan oyunlar, fındık üreticilerin maliyetlerini daha da arttırmaktadır. Bu sebeplerle, Fındık hak ettiği değeri bularak, üreticisini mağdur etmemeli.” dedi

Ülkü Ocakları Samsun Aslan Kösef Fındık Fındık fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert